Suni çim üzerine bir yüzme havuzu koyabilir miyim?

Yaz dönemini gerçekten seviyor musun? Bahçenizde bulunan yüzme havuzu ile gerekli serinlemeyi sağlarsınız. Sıcaklık yükselir yükselmez, ara sıra rahatlatıcı bir dalış yapmak güzeldir. Suni çim bir trambolin olmasının yanı sıra açık yüzme havuzu için de ideal bir yüzeydir. Bahçenizde henüz suni çim yok mu veya suni çim üzerine bir yüzme havuzu yapıp yapamayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Suni çim ve yüzme havuzunun neden mükemmel bir şekilde bir araya geldiğini buradan okuyun!

Çimlerinizde artık kel noktalar yok!

A suni çim üzerine bir yüzme havuzu yerleştirmek mümkün mü? Suni çim, yüzme havuzunuz için doğal bir çimden daha iyi ve daha yumuşak bir yüzey sunar. Bir yüzme havuzu kurar kurmaz gerçek çimin rengi değişir, ancak bu suni çim için bir sorun değildir. Çoğu suni çimin UV garantisi vardır, bu da çim paspasların güneş ışığından dolayı renginin solmayacağı anlamına gelir. Bu garantinin süresi, sipariş ettiğiniz suni çim türüne bağlıdır. Bu nedenle suni çim siparişi verirken çok dikkatli olunuz.

Suni çim klordan etkilenir mi?

Doğal bir çim ve yüzme havuzu suyu genellikle ideal bir kombinasyon değildir. Klorlu veya tuzlu yüzme suyu gerçek çimler için zararlıdır ve genellikle çimlerde kel noktalara neden olur. Suni çim mükemmel bir alternatiftir çünkü çimin kalitesi ne olursa olsun aynı kalır. Ayrıca, çimlerinizde renk değişikliği konusunda endişelenmenize gerek yok. Suni çimi tercih etmeniz için mükemmel bir sebep!

Suni çimin diğer faydaları nelerdir?

Renk solmasını önlemenin yanı sıra, bir yüzme havuzuyla birlikte suni çim daha da fazla avantaj sunar:

– Suni çim sayesinde havuz suyundaki çimen ve çamur sizi rahatsız etmez;
– Yumuşak suni çim, yüzme havuzunuz için doğal çim veya taş yüzeyden daha iyidir;
– Suni çim ile mükemmel drenaj sağlarsınız, çünkü iyi su geçirgenliği sayesinde çim üzerinde su birikintisi oluşmaz;
– Suni çim ile çiminizin etrafında doğal bir bütünlük sağlarsınız ve bu bahçenizin genel görünümü için daha iyidir.

Yüzme havuzum için en iyi suni çim türü hangisidir?

Suni çimi açık havuzla birleştirmek mi istiyorsunuz? Daima sağlam kalitede suni çim seçin. Renk, uzunluk ve yoğunluk farkı vardır, bu nedenle bir uzmana danışmak her zaman iyi bir fikirdir. Ayrıca suni çim paspasların altı için sağlam ve dengeli bir yüzeye yatırım yapın. Bu nedenle, iyi bir kum tabakası uygulayın, çünkü bu su geçirgendir. Bir dengeleyici kumaşın uygulanması da iyi bir basınç dağılımının sağlanmasına yardımcı olur.

Havuzumu temizledikten sonra suni çimi en iyi duruma nasıl geri getirebilirim?

Güneşli havalar bitti mi? Havuzunuzu temizleme zamanı! Genellikle havuzun bulunduğu yer ile çimlerinizin geri kalanı arasında gözle görülür bir fark yoktur. Çimlerin liflerine şekil vermek mi istiyorsunuz? Çimleri fırçalamak için sert bir süpürge kullanın. Bu sayede çim tekrar ışıl ışıl görünecek ve siz de kışa gönül rahatlığıyla girebileceksiniz.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir