Sayılarla Dünya Kupası tarihi

Tartışmalı Dünya Kupası Pazar günü Katar’da başlıyor. Dört yıl önce Hollanda milli takımının yokluğundan sonra, ‘biz’ şimdi yeniden dünya şampiyonluğu için yarışıyoruz. Bu yazıda, daha önce oynanan tüm Dünya Kupalarının tarihsel istatistiklerine dalıyoruz. En çok maç hangi ülke oynadı ve kaç gol atıldı? Anladık!

Düellolar ve puanlar

Dünya Kupası şimdiye kadar en az 21 kez oynandı. 1930’dan beri Dünya Kupası, 2. Dünya Savaşı nedeniyle sadece 1942 ve 1946’da yapılmadı. Toplam 901 maç oynandı. Hem Brezilya hem de Almanya, bir Dünya Kupası’nda en az 109 maç oynayarak, herhangi bir ülke arasında en fazla maç oynadı. İtalya (83) ve Arjantin (81) uygun bir mesafede takip ediyor. Oynadığı 50 maçla Hollanda ilk 10’un hemen dışında. Hollanda’nın bu Dünya Kupası’ndan sonra eleme yapamayan İsveç’ten onuncu sırayı alacağı kesin değil çünkü Belçika oynadığı 48 maçla ensemizde nefes alıyor. .

Brezilya da maç başına en çok puanı (2.17) alırken, Almanya maç başına 2.03 sayı ile onu takip ediyor. Hollanda da hak kazandığında kötü bir performans göstermiyor, çünkü Dünya Kupası’nda oynadığı maç başına 1,86 sayı ile yukarıda belirtilen ülkelere ek olarak sadece İtalya’ya tahammül etmesi gerekiyor.

Nihai sıralamalar

Brezilya ve Almanya’nın en fazla maç oynadığı final sıralamasında da kendini gösteriyor. bu İlahi Kanaryalar beş kez dünya şampiyonu oldu. Almanlar, dört dünya şampiyonluğuna ek olarak, çoğunlukla finalde (sekiz kez) ve çoğunlukla yarı finalde (on üç kez) yer aldı.

Şimdiye kadar sadece sekiz farklı ülkenin dünya şampiyonu olması dikkat çekicidir. Avrupa’dan beş ve Güney Amerika’dan üç. Diğer kıtalardan sadece Amerika Birleşik Devletleri 1930’da üçüncü olmayı başardı ve Guus Hiddink liderliğindeki Güney Kore 2002’de dördüncü oldu.

Hollanda beş kez yarı final, üç kez de final oynamasına rağmen hiçbir zaman dünya şampiyonu olmayı başaramadık. Bu da bizi turnuvayı kazanmadan en çok yarı finale veya finale çıkan ülke yapıyor.

hedefler

Dünya Kupası 32 takımla oynandığından, maç başına gol sayısı 145 ile 171 veya 2,27 ile 2,67 arasında değişti. Dört yıl önce 169 gol atıldı ve bu sayı 2014 ve 1998’in gol rekorunu kırmadı. 48 ülkenin ilk kez katılacağı bir sonraki Dünya Kupası’nda durum farklı olacak.

En çok gol atanlar

Dünya Kupası’nda tüm zamanların en çok gol atan oyuncuları listesine Almanya hakim. En az beş farklı Alman, bir Dünya Kupası’nda on veya daha fazla gol attı. Klose, on altı golle hala tüm zamanların en çok gol atan oyuncusu. Bu listedeki tek aktif oyuncu başka bir oyuncu. Mannschaft: Thomas Müller.

Bu Dünya Kupası’nda aktif olacak oyunculardan Cristiano Ronaldo ve Luis Suárez’in ikisi de yedişer gol atıyor. Onları Lionel Messi, Harry Kane ve Neymar (altı golün tümü) takip ediyor.

Dünya Kupası’nda en çok gol atan Hollandalı oyuncu, yedi golle Johnny Rep. Memphis, iki golle aktif oyuncular arasında en çok gol atan isim. Umarım bu Dünya Kupası’nda Hollanda milli takımıyla eski formunu geri kazanmayı başarır ve toplamına birkaç gol ekleyebilir.

5/5 – (2 oy)

About admin

Check Also

Canlı Yayın Kasteelcross Zonnebeke: Cyclocross Cyclocross CANLI!

Zonnebeke Kasteelcross 2023’ün canlı yayınını buradan izleyin. 21 Ocak 2023 Cumartesi günü Zonnebeke’de yapılacak olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir