Sanal asistan olarak çevrimiçi para kazanın

Bir daha asla yağmurda ofise bisikletle gitmek zorunda kalmayacaksınız. Sanal asistan olarak çalışmak size istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman çalışma özgürlüğü verir. İster tropik bir adada çalışıyor olun, ister sadece Hollanda’da; çevrimiçi çalışmak özgürlük verir.

Sanal asistan olarak çalışmak, çevrimiçi para kazanmanın ideal bir yoludur. Tek ihtiyacınız olan bir dizüstü bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı. Ayrıca motive olduğunuz sürece herkes sanal asistan olabilir. Sanal asistanın tam olarak ne olduğunu ve bu çalışma ile internetten nasıl para kazanabileceğinizi merak mı ediyorsunuz?

Bu yazımızda sizlere detaylı olarak anlatıyoruz.

İçindekiler

Sanal asistan tam olarak nedir?

Sanal asistanı aslında bir girişimcinin asistanı olarak görebilirsiniz. Bu nedenle yaptığınız görevler her girişimci için farklıdır. Çoğu zaman şunları düşünebilirsiniz:

  • Sosyal medya kanallarını yönetmek
  • Müşterileri aramak veya e-posta göndermek
  • programı kontrol et
  • web sitesinin bakımını yap
  • Bülten yaz

Okuduğunuz gibi, sanal asistanın görev yelpazesi son derece geniştir. Aslında sanal asistan olarak çalışmayı bir sekreterin çalışmasıyla karşılaştırabilirsiniz, ancak çevrimiçi.

Günümüzde giderek daha fazla sayıda girişimci çevrimiçi çalışıyor ve bu nedenle günlük işlerinde onları destekleyebilecek sanal asistanlar arıyor. Hayatı onlar için biraz daha kolaylaştırıyor. Bir girişimcinin yapamadığı tüm görevler sanal bir asistan tarafından gerçekleştirilebilir.

Sanal asistan olmak için hangi kişisel özelliklere ihtiyacınız var?

Sanal asistan olarak girişimci olmanız ve yaptığınız işlerde düzeni sağlayabilmeniz önemlidir. Girişimcinin sizi işe almasının nedeni tam olarak budur. İdari işlerin düzenlenmesi ve düzenlenmesi. Doğanız gereği çok kaotik birisiniz ve örneğin bir genel bakışı sürdürmekte zorlanıyor musunuz? O zaman sanal asistanlık pozisyonu sizin için daha az uygun olabilir.

Neden sanal asistan olarak çalışmalısınız?

Artık sanal asistanın ne olduğunu bildiğinize göre, insanların neden sanal asistan olarak çalışmayı seçtiklerini merak ediyor olabilirsiniz. Pek çok fayda sağlayan çeşitli nedenler vardır. En büyük sebepleri sizler için sıraladık.

Konumdan bağımsız

Birçok kişi için en büyük avantajlardan biri lokasyon bağımsız çalışabilmeleridir. Bu, her gün gitmeniz gereken belirli bir iş yerine bağlı olmadığınız anlamına gelir. Evden ve hatta yurt dışından çalışabilirsiniz. Çalıştığınız girişimci için genellikle nerede olduğunuz önemli değildir. Girişimciyi tamamen dijital olarak desteklersiniz ve bu nedenle fiziksel olarak orada bulunmanız gerekmez.

Kendi çalışma saatlerinizi belirleyin

Tabii bu biraz da çalıştığınız şirkete bağlı ama sanal asistan olarak çalışma saatlerinizi çoğu zaman kendiniz belirleyebilirsiniz. Bazı telefon görevlerinin mesai saatleri içinde yapılması gerekebilir, ancak bu, çalıştığınız girişimci ile iyi bir koordinasyon meselesidir. Kendi çalışma saatlerinizi belirlemek, birçok kişinin büyük bir avantaj olarak gördüğü bir şeydir. Özellikle gün içinde çocukları okuldan almak veya belirli bir kursu takip etmek gibi başka işler de yapmanız gerekiyorsa. Kendi zamanlarınızı ayarladıktan sonra, kolayca etraflarında plan yapabilirsiniz.

Görevlerde çeşitlilik

Sanal asistan olarak bir iş asla monoton değildir. Tam da amacınız girişimciyi gerektiğinde desteklemek olduğu için size birçok farklı görev verilecek. Bir saat telefon aramalarını cevaplamanız ve ertesi gün web sitesini güncellemeniz gerekebilir.

Girişimcilerle işbirliği yapın

Sanal asistan olarak, birlikte çalıştığınız çeşitli girişimcilerle iletişim kurarsınız. Bu, şirket hakkında ilginç bir içgörü olabilir ve ondan çok şey öğreneceksiniz. Ayrıca bunun yalnız bir meslek olduğu konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü zaten düzenli olarak birbirinizle koordinasyon halindesiniz.

Nasıl sanal asistan olunur?

Belki de şimdi sanal asistan olup olamayacağınızı merak ediyorsunuz. Cevap: evet, kesinlikle olabilir. Genel olarak, sanal asistan olarak başlamak için herhangi bir eğitime ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, idari bir geçmişe sahip olmak veya idari işlerle ilgili bir eğitim veya kurs izlemiş olmak yardımcı olabilir. Ancak bu gerekli değildir. Her durumda, sanal asistan olarak başlamak istiyorsanız, uygulamanız gereken birkaç adım vardır. Adımları sizinle birlikte inceleyeceğiz.

1. Adım: Ticaret Odasına serbest meslek sahibi olarak kaydolun

Sanal asistanların çoğu serbest meslek sahibidir. Bu nedenle Ticaret Odasına kayıt yaptırmak önemlidir. Bunu, Hollanda’daki ofislerden birinden randevu alarak yaparsınız. Randevunuz olduğunda, şirketiniz için yasal bir form seçmeniz önemlidir. Bir sanal asistan olarak, şahıs şirketini tercih etmek en iyisidir.

2. Adım: Şirketinizin sigortalı olduğundan emin olun

Serbest meslek sahibi olarak kaydolduğunuzda kesinlikle düşünebileceğiniz bir şey, sakatlık sigortası yaptırmak. Bir şirkette çalışıyorsanız, uzun süre hasta olmanız durumunda ödemeniz devam eder. Serbest meslek sahibi olarak, bu elbette farklı işler çünkü kendiniz için çalışırsınız. Hastalanınca gelir gelmez. Bunu karşılamak için şirketinizi sigortalamayı seçebilirsiniz. Bunu dikkatlice okuyun ve çeşitli sigortacılar hakkında araştırma yapın.

3. Adım: Müşteri arayın

Yukarıdaki adımları tamamladıktan sonra başlama zamanı. Müşteri aramak, kendi başınıza yapmanız gereken bir şeydir. Bunu tam olarak nasıl yapıyorsun? Öncelikle LinkedIn profilinizi güncellemenizde fayda var. Bu şekilde herkes, kendinizi sanal asistan olarak sunduğunuzdan haberdar olur. Çeşitli serbest web siteleri aracılığıyla sanal asistan olarak da iş arayabilirsiniz. Upwork, Sitedeals gibi web sitelerini düşünün. Açık pozisyonlara yanıt vermenin yanı sıra, elbette kendinizi sanal asistan olarak sunduğunuz bir ilan da verebilirsiniz. Saatlik ücretinizi ve sahip olabileceğiniz diğer gereksinimleri belirtmeniz önemlidir.

Girişimcilerle sanal asistanları buluşturan çeşitli ajanslar da var. Bunun avantajı, kendi başınıza daha az arama yapmanız gerekmesidir, ancak bunun aynı zamanda acentenin komisyonculuk maliyetleri talep edebilmesi dezavantajı da vardır.

Sanal asistanın maaşı ne kadar?

Bir sanal asistan gerçekte ne kadar kazanıyor? Serbest meslek sahibi olarak çalıştığınız için ücretinizi elbette kendiniz belirleyebilirsiniz. Saat başına ücret talep etmeyi seçebilirsiniz, ancak proje başına da mümkündür. Ortalama olarak, bir sanal asistanın maliyeti saatte 45 Euro’dur. Brüt aylık maaş bu nedenle ayda ortalama 1.600 ila 3.300 Euro’dur. Bu sadece ne kadar çalıştığınıza, ne kadar kazandığınıza ve ne kadar deneyime sahip olduğunuza bağlıdır.

Sanal asistan olarak çalışıyorsanız herhangi bir dezavantajı var mı?

Belki sanal asistanlık işi kulağınıza müzik gibi gelebilir, peki ya dezavantajları? Tabii bunlar da var. Sanal asistanlık işi hakkında size iyi bir fikir vermesi için dezavantajlarını sizler için sıraladık.

güvensizlik

Çalışan olarak yapılan bir işten farklı olarak, genellikle aylık sabit bir geliriniz olmaz. Gerçek şu ki, bir kez normalden biraz daha fazla işiniz olabilir. Bu, özellikle yeni başlıyorsanız, çok fazla belirsizlik yaratabilir.

Kendi sınırlarını korumaya devam et

Kendi zamanlarınızı belirlemek kulağa harika geliyor, ancak kendi sınırlarınızı korumaya devam etmeniz önemlidir. Çok uzun süre çalışmayın, çünkü bu uzun vadede ruh sağlığınız için iyi değildir. Bu nedenle bir ipucu, her gün kendiniz için bir program yapmaktır. Yapılması gerekenleri yazın ve bunun için birkaç saat ayırın. Böylece nerede durduğunuzu bilirsiniz. Görevlerle işiniz bitti mi? O zaman dur ve başka bir şey yap. Bu şekilde, işi yapmaya devam etmek için motive kalırsınız.

Çözüm

Çevrimiçi para kazanmanın birkaç yolu vardır. Sanal asistan olarak çalışmak bunlardan biri. Sanal asistan olarak aslında bir girişimcinin asistanısınız. Bir sekreterin farkı, esas olarak her şeyi dijital olarak yapmanızdır. Bu, ihtiyacınız olan tek şeyin bir dizüstü bilgisayar ve iyi bir internet bağlantısı olduğu anlamına gelir.

Sanal asistan olarak para kazanmak istiyorsanız, serbest meslek sahibi olarak kaydolmanız önemlidir. Ek olarak, iyi bir sakatlık sigortası hakkında düşünmek de iyidir ve müşteri aramanız gerekecektir. Bu mesleğin size uygun olup olmadığını düşünmekte fayda var. Bazı belirsizliklere neden olabilir ve esnek zamanlar da çok uzun süre çalışmaya devam etmenize neden olabilir.

Bununla birlikte, sanal asistan olarak bir pozisyonun birçok avantajı da vardır. Yaşadığınız özgürlük, kendi çalışma saatlerinizi organize edebilme ve görev çeşitliliği; mesleğin güzel yanı da bu. Serbest meslek sahibi olduğunuz için maaş konusunda da pazarlık yapabilirsiniz. Artıları ve eksileri dikkatlice tartın ve gerçekçi olun. Bu pozisyon size uygun mu? Buna kocaman bir ‘evet’ ile cevap verirseniz, sanal asistan olarak başlamayı kesinlikle başaracaksınız.

jacko meijaard
İnsanların internetten para kazanmasına yardımcı oluyorum. İnternette Başarı Gids.nl’de size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösteriyorum. Bu şekilde tam olarak nasıl yapılacağını biliyorsun. Ayrıca düzenli olarak harika ve süper değerli ipuçları ve teknikler paylaşıyorum, bunu hem bu web sitesinde hem de web seminerlerinde ve seminerlerde yapıyorum. İnternette nasıl (çok) para kazanabileceğinizi adım adım keşfedeceğiniz bağlı kuruluş pazarlama kursuma buradan göz atın.

Jacko Meijaard’dan Daha Fazla Gönderi Gör

Sanal asistan olarak çevrimiçi para kazanın mesajı ilk olarak Internet Succes Gids.nl’de göründü.

About admin

Check Also

Geçici olarak para kazanmak için gittikçe daha fazla olasılık var – Seçeneklerinizin neler olduğunu buradan okuyun

Finans dünyası, geçici olarak para kazanma fırsatlarıyla doludur. İster bir iş kurmak için kredi arıyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir