Samsung’un gelecekteki uzatılabilir telefonunu böyle kullanıyorsunuz

Bir tablete dönüşebilen – açılmayan – bir Samsung telefon: Neye yarar? Güney Koreli üretici, yeni nesil ‘şekil değiştiren’ Galaxy cihazları piyasaya çıktığında bu soruyu yanıtlamak zorunda. Bir patent başvurusu, böyle bir cihazın günlük hayatta nasıl kullanılabileceğini zaten gösteriyor.

Samsung Kaydırılabilir Flex Duet

Samsung Kaydırılabilir Flex Duet konsepti: sürgülü telefon slash tablet

Samsung’un gelecekteki uzatılabilir telefonunu böyle kullanıyorsunuz

Yıllar boyunca, – yakında – Galaxy Z Fold 5 veya – şimdiden – Galaxy Z Fold 4 gibi katlanabilir akıllı telefonlar saf geleceğin müziğiydi. Ancak zaman geçiyor ve 2019’daki tereddütlü bir tanıtımın ardından, artık premium gadget segmentinde sıradan hale geldiler. Bu yüzden, sıradaki ne?

Daha fazla panele sahip katlanabilir telefonların yanı sıra Samsung, bir süredir dışarı kayabilen cihazlar üzerinde çalışıyor. Böyle bir kaydırılabilirler daha geniş (veya daha uzun) olabilen bir açılır kapanır ekrana sahip olun. Dolayısıyla böyle bir cihaz, kompakt bir telefondan bir tablete dönüşebilir – tıpkı Fold gibi, ancak katlanmadan. Samsung bu yılın başında gösterdi Kaydırılabilir Flex Duet her iki tarafa da uzanan konsept.

Dört moda arasında kaydırılabilir/yuvarlanabilir akıllı telefon

Hala bu tür diyor keskin kenar kavramlar her zaman hemen soru işaretleri uyandırır. Tabii ki en önemlisi: İçinde senin için ne var? Bu sorunun cevabının bir kısmını Samsung’un 2022’de yaptığı bir patent başvurusunda görüyoruz.

başlıklı patent başvurusunda Yuvarlanabilir Akıllı Telefonun Form Faktörünü Önerme Yöntemi Samsung, güncel Fold serisinin boyutuna sahip böyle bir cihazın günlük kullanımı için dört farklı mod açıklıyor.

İlk önce dar olan var Bant moda, yoğun bir ortamda yaya olduğunuzda kullandığınız. Güzel ve kompakt olduğu için telefonu çok iyi tutabilirsiniz. İkinci pozisyon normal olanıdır. telefon modu, Galaxy S23 gibi klasik bir akıllı telefonla aynı boyuta sahip. Bu pozisyonu esas olarak iç mekanlarda kullanırsınız, sıkıca tutmanız o kadar önemli değildir.

Üçüncüsü, orada tablet modası, ekranın bir tarafa uzandığı. Telefon genişler, böylece aynı anda daha fazlasını yapabilirsiniz. Samsung, oturan kullanıcıyı dördüncü konumla düşünüyor. Bunda tablet modu ayrıca diğer yöne kayarak boyutu kompakt bir tabletinkine benzer hale getirir. Katlanmış bir telefonu açık konumda düşünün.

Tanımak ve tanıtmak

Bu arada: hayır, bu dört pozisyon bu patentin ana konusu değil. Bu, temel olarak durumları otomatik olarak tanımakla ilgilidir, böylece telefon kullanıcıya ideal konumu hemen önerebilir. Kullanıcının tercihleri ​​de dahil olmak üzere tüm bu süreç, yazılımın daha kapsamlı yapay zekasına da dahil edilir. Bu, modlar arasında geçişin mümkün olduğunca az farkında olmanız gereken sorunsuz bir süreç olmasını sağlamalıdır.

Ne zaman?

Yukarıda açıklanan patent başvurusunda kesinlikle öğrenemeyeceğimiz bir şey varsa, o da Samsung’un bu tür patentleri yayınladığı zamandır. sürgülü veya yuvarlanabilir serbest bırakacak. Bildiğimiz kadarıyla, önümüzdeki 12 ila 24 ay içinde ilk önce bir kişiyle tanışabiliriz. katlanabilir iki yerine üç parçalı – ekstra katlamalı bir tür Z Katlama. Ayrıca ilk büyük katlanır tablet muhtemelen ilkinden önce görünecektir. sürgülü.

Bu, Samsung’un gelecekteki ürün mutfağına göz atabilmenin her zaman güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor. WIPO üzerinden uygulamanın tamamına BURADAN ulaşabilirsiniz.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir