Samsung, yeni (yakınlaştırma) kamera sensörlerinin adlarını kaydettirdi

Samsung, telefoto kameralara yönelik iki yeni kamera sensörünün adını kaydetmek istiyor: İzosel Yakınlaştırma Ve İzocell Yakınlaştırma Pro. Burada Galaxy S24 Ultra için bir ilk ipucu görüyor muyuz?

Samsung Isocell Zoom Pro kamera sensörü ticari markası

Samsung Isocell Zoom Pro kamera sensörü

Samsung, birkaç yıldır adında Ultra geçen akıllı telefonlarda telefoto kameralar konusunda çok başarılı. 3x ve 10x optik yakınlaştırma kombinasyonu, S21 Ultra’dan S22 Ultra’ya ve mevcut Galaxy S23 Ultra’ya kadar üç nesil boyunca çok iyi çalıştı. Ancak Samsung aynı ‘kurulumu’ daha ne kadar kullanmaya devam edecek? Yeni ticari marka başvuruları, yeni yakınlaştırmalı kameralara işaret edebilir.

Dün, Birleşik Krallık’taki Samsung, ticari marka koruması için evrakları sundu İzosel Yakınlaştırma Ve İzocell Yakınlaştırma Pro. Son yıllarda oldukça fazla olmasına rağmen ISOCELLkamera sensörleri geldi geçti daha önce eklemeleri görmeden yakınlaştır veya profesyonel.

Uygulamaların kendileri, yalnızca adların kamera sensörleri için tasarlandığını ortaya koyuyor. Bire özel ayrıntılar İzosel Yakınlaştırma (Pro) sensör daha fazla verilmez.

Sensör kaydırmalı görüntü sabitleme özelliğine sahip bir yakınlaştırma kamerası için nispeten yakın zamanda yayınlanan patent başvurularına işaret edebiliriz. Ya da ISOCELL Yakınlaştırma sensörlerin bununla bir ilgisi olabilir, ancak söylemeye cesaret edemiyoruz.

Galaxy S24 Ultra için mi?

Tabii ki, akla gelen bir sonraki mantıklı soru şudur: hangi cihazlar – telefonlar – İzosel Yakınlaştırma amaçlanan sensörler? Hemen bir sonraki Ultra’yı düşünmek cazip geliyor: 2024’ün başlarında ortaya çıkacak olan Galaxy S24 Ultra. Halihazırda S23 Ultra’da bulunan 200 megapiksel ana kameraya ek olarak, son Ultras’tan sonra yeni bir telefoto kamera kurulumu yersiz olmayacaktır.

Yine de o cihazın kameraları hakkında somut açıklamalar yapmak için henüz çok erken. Ayrıca: Yaklaşan Galaxy S24 serisinden önce birkaç başka Samsung telefonu görünecek. Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’i düşünün. Z serisindeki cihazlar geleneksel olarak yakınlaştırma kameralarına pek odaklanmazlar. Bunun başlıca nedeni ince muhafazalarda yer olmamasıdır. Ama: bir uzman olurdu ISOCELL Yakınlaştırma sensör bu nedenle bir çözüm sunabilir mi? Kim bilir söyleyebilir.

Yeni ticari marka başvurularını İngilizce ile bulacaksınız. Fikri Mülkiyet Ofisi BURADA ve BURADA.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir