Samsung, Google’dan Bing’e mi geçiyor? O kadar hızlı değil

Samsung’un artık Galaxy telefonlarında arama motoru olarak Google’ı değil Microsoft’un Bing’i seçeceğine dair söylentiler dolaşıyor. Ama gerçekten o kadar hızlı mı? Yoksa çorba yine bu kadar sıcak yenmez mi?

Samsung, Microsoft, Bing ve Google

Samsung, Google ve Microsoft Bing

Son aylarda Bing’i ve Microsoft’un Google’a rakip olmak için kullandığı yapay zekayı çevreleyen tüm kargaşayı fark etmemek için bir kayanın altında yaşıyor olmalısınız. Ve evet, bunun Google merkezinde bir heyecan yarattığına bahse girebilirsiniz. Bu yüzden çok heyecan verici görünüyor: New York Times’ın bildirdiği gibi, Samsung’un Google’ın arama motorunu yeni Bing ile değiştirme fikri.

Yine de gerçek, Avusturyalı gazeteci gibi belki de daha az şok edici. Andreas Proshoffsky ince dokundu. Çünkü bir dakika! Samsung, Google’ın arama işlevlerinden vazgeçebilir mi? Google’ın eksiksiz Android işletim sistemi değil mi?

Google ile Samsung arasındaki anlaşmanın tam ayrıntılarını ve geçerli olan küçük ve büyük şartları açıkça bilmesek de, bazı şeyler mantıklı. Elbette Google, Samsung’tan bir yere kadar taleplerde bulunabilir. Elbette soru, ‘telefonunuzda hangi arama motoru var?’ Google ve Bing arasında basit bir seçim değil. Google’ı 2018’de zaten Android sistemini arama motoru alanında daha fazla seçeneğe açmaya zorlayan Avrupa Birliği’ne sorun. Ve diğer ülkelerde ve bölgelerde, Google’ın zaten dizginleri yoktur ve kullanıcılar telefonlarında nerede arama yapacaklarını kendileri seçebilirler.

Yani değişen bir şey yok mu?

Elbette Samsung, kullanıcıları başka bir arama motoruna yönlendiren belirli seçimler yapabilir. dürtme. Ve Microsoft uygulamaları, yıllardır Samsung telefonlarında tanıdık bir manzara olmuştur. Ancak, herkesin uzun süredir kökleşmiş kullanım kalıplarını ayarlamak için mücadele etmeden bu kadar kolay hareket edip edemeyeceği sorudur. Çinli üretici Huawei, bunun hakkında aşırı bir biçimde konuşabilir.

Bu nedenle, tüm bunların yakın gelecekte nasıl sonuçlanacağı hiçbir şekilde net değildir. Bing, 2024’te bir arama motoru olarak Galaxy S24’te vurgulu bir varlık olacak mı? Yoksa Samsung – tabii ki – AB kurallarına Google’ın kendisi kadar bağlı mı ve bu mu? taşınmak burada hiç mümkün değil.

Patent anlaşmasının sonu yaklaşıyor

Gizlice arka planda devam eden başka bir şey var. Samsung ve Google arasında birbirlerinin akıllı telefon patentlerinin kullanımına ilişkin on yıllık anlaşmanın süresi gelecek yıl sona eriyor. Android işletim sisteminin kendisinin kullanımıyla ilgili devam eden müzakerelere ek olarak, herhangi bir yenilik şüphesiz zorlu müzakerelere tabi olacaktır. Belirli özelliklerin kullanılıp kullanılmadığına ilişkin medyada yer alan birkaç küçük bilgi, her iki iş ortağı için de ilginç bilgiler sağlayabilir. Seul’de Google’ın sahibi Alphabet’in hisselerinin Samsung’u tercih ettiği dedikodularının ardından nasıl düştüğü net bir şekilde gözlemleniyor.

Sonuç olarak, Microsoft’un yeni Bing yapay zeka stilinin etkisinin ilk raporların öne sürdüğü kadar büyük olmayacağına inanmak için pek çok neden var. Tıpkı Google’ın bunu kendi arama işleviyle yapamadığı gibi, Samsung da AB’deki tüm telefonlarda Bing’i zorlayamaz. Ve son söz zaten söylenmedi. Son olarak Google, yeni AI özellikleri de dahil olmak üzere kendi yazılımı üzerinde çalışmaya devam ediyor.

(yoluyla dahil)

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir