Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 pillerinin değiştirilmesi daha kolay

Samsung, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 ile Galaxy S23 ile aynı yolu izliyor. Pillerin değiştirilmesini kolaylaştırmak için bir çekme şeridi vardır.

Çekme şeritli Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 piller

Son zamanlarda Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 ile ilgili pek çok detay ortaya çıktı. Piller hakkında somut bilgiler ne yazık ki şu ana kadar yetersiz kalıyor. Yine de Güney Kore sertifikaları sayesinde birkaç detay öğreniyoruz. Aslında, ikisinin de geldiğini görüyoruz katlanabilir fotoğraftaki hem birincil hem de ikincil pil.

İlk olarak Galaxy Z Fold 5’in sırasıyla EB-BF946ABY ve EB-BF947ABY ürün numaralı iki pilini görüyoruz. Piller Vietnam’da ITM Semiconductor ve Çin’de Ningde Amperex tarafından üretilmektedir. Ne yazık ki, fotoğraflar kapasite hakkında herhangi bir somut bilgi göstermiyor, ancak pili telefondan çıkarmayı çok daha kolay hale getiren aynı “çekme kulakçığı”nı görüyoruz – kusura bakmayın: çekme şeridi. 2023’teki tüm yeni Samsung telefonları bunu kullanacak ve yeni katlanabilir telefonlar da bir istisna değil.

Galaxy Z Flip 5: daha küçük bir pil mi?

Aynı şeyi Galaxy Z Flip 5’in pillerinde de görüyoruz: EB-BF731ABY ve EB-BF732ABY. Bu piller Amperex tarafından üretilmektedir. Burada da fotoğraflarda okunaklı bir detay göze çarpmıyor ama çekme şeritlerini görüyoruz. Telefon pillerinin daha iyi değiştirilebilirliği, akıllı telefonların daha uzun süre dayanması gereken daha geniş çerçeveye sığar. Samsung, telefonların beş yıl boyunca desteklendiği mevcut güncelleme politikasıyla bu yönde ilerliyor. Ancak AB, yeni düzenlemelerle üreticileri de bu yönde ‘zorluyor’.

Bu arada, diğer kaynaklardan ilk pilin – EB-BF731ABY – bir Oy 971 mAh kapasite. Karşılaştırıldığında, Z Flip 4’ün ikincil (daha küçük) pilinin Oy 1040 mAh kapasite. Bu durumda Z Flip 5, birincil pilin kapasitesine bağlı olarak önceki modele göre daha düşük bir kapasiteye sahip olabilir.

Ancak: Z Flip 5’in son pillerini burada göremeyebiliriz.Geçen yıl Samsung, Z Flip 4 için iki takım pili de test etti (EB-BF721ABY/EB-BF722ABY ve EB-BF723ABY/EB-BF724ABY). Sonunda uçakta sona eren ikinci, daha büyük setti. Şimdilik, bu nedenle Galaxy Z Flip 5’in pil kapasitesi konusunda temkinliyiz.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir