Samsung Galaxy S21 FE, S20 FE, Z Katla ve Çevir 4 için Nisan güncellemeleri

Samsung, Galaxy S21 FE ve S20 FE için Nisan güncellemesini yayınlıyor. Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 de güncellemeyi alacak. Tüm modellerde olmasa da çoğu modelde, güncelleme bazı yeni özellikler de içerir.

Samsung Galaxy S21 FE güncellemesi Nisan 2023

Galaxy S21 FE ve S20 FE güncellemesi Nisan 2023

Galaxy S21 ve Galaxy S20 daha önce yeni güvenlik yamasını ve güzel bir Galaxy S23 cihazını aldıktan sonra, Hayran Sürümleri her iki cihaz serisinin Ve bu telefonlarda güncelleme içeriği biraz karışık çanta. Çünkü bazı modellerde Galaxy S23’ten gelen yeni bir özellik alabilirsiniz.

Örneğin, Galaxy S21 FE’de, G990BXXU4EWC7 ürün yazılımı sürümü güncellemesinin boyutu 1,1 GB’tan az değildir. Değişiklik listesi herhangi bir yeni fonksiyondan bahsetmese de, kurulumdan sonra bunu yapabilirsiniz. görüntü kesme kullanmak. Bu, bir fotoğraftaki bir kişinin veya nesnenin üzerine parmağınızı koyduğunuz ve ardından ayrı olarak kopyaladığınız veya kaydettiğiniz bir işlevdir. Bunun için fotoğrafa bakmanız gerekir. Galeri. Bu makaleyi yazarken, bunu S21 FE başyazımızda henüz kontrol edemiyoruz – ancak güncellemeye zaten sahipseniz aşağıdan bize bildirin. görüntü kesme fonksiyon var ya da yok.

Aynı durum 5G özellikli Galaxy S20 FE (SM-G781B) için de geçerlidir. Güncelleme bu cihazda da önemli ve değişiklik listesi, Kamera Ve Galeri. Güncelleme, S20 FE’nin iki 4G varyantı olan SM-G780F ve SM-G780G’de önemli ölçüde daha küçüktür. Bu nedenle, bu cihazların zaten Nisan ayında yeni işlevi almayacağını varsayıyoruz.

Bu arada: Nisan güvenlik yaması, Android işletim sistemi için 51 ve Samsung’un kendi sistemi için 23 iyileştirme içeriyor. Bu, yalnızca S20 FE 4G’de (SM-G780F) bulunabilen Exynos soc için bir dizi kritik düzeltmeyi içerir.

görüntü kesme

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4 güncellemesi Nisan 2023

FE’lere ek olarak, artık en son güncellemeleri alan Z’ler de var. Ayrıca Galaxy Z Flip 4 ve Z Fold 4 için ciddi bir güncelleme hazır. İkincisi, F936BXXU2CWCC donanım yazılımı sürümüne sahip paketin kendisi 1,7 GB’ın üzerindedir. Değişiklik günlüğü bilinen noktaları listeler: Nisan yaması ve geliştirilmiş olan Kamera ve Galeri işlevleri. kurulumdan sonra kullanabilirsiniz görüntü kesme kullanmak.

Kurulum ve kullanılabilirlik

Güncellemenin 1GB veya daha büyük olduğu tüm modellerde, kurulumdan sonraki dönemde enerji tüketiminin biraz daha yüksek olduğunu hesaba katmanız gerekir. Bu tür büyük güncellemelerle sistemin kendini yeniden optimize etmesi biraz daha uzun sürebilir. Yine de tüketim, her şey yolunda giderse birkaç saat veya en geç gün sonra normale döner.

Güncellemeyi doğrudan şu adresten indirebilirsiniz: markalanmamış Hollanda, Belçika ve Avrupa’nın geri kalanında Galaxy S21 FE, Z Fold 4 ve Z Flip 4. Ve güncelleme artık çeşitli Galaxy S20 FE modellerinde de mevcut – ancak hepsinde olmayabilir. markalı Vodafone ve T-Mobile varyantları.

Her zaman olduğu gibi: Bir bildirim göründüğünde telefonunuz için bir güncellemenin hazır olduğunu otomatik olarak fark edeceksiniz. Ancak, kullanılabilirliği şu adresten manuel olarak da kontrol edebilirsiniz: Ayarlar -> Yazılım Güncelleme -> İndir ve Yükle.

(Raporun için teşekkürler, Sander!)

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir