Samsung Galaxy S20 Nisan güncellemesini alıyor: en son aylık yama?

S23, S22 ve S21’den sonra Nisan güncellemesi sırası Galaxy S20 serisinde. Ve tıpkı S22 ve S21’de olduğu gibi, S20 de yenisini alıyor görüntü kesme. Üstelik bu, S20 serisinin alacağı son aylık güncellemelerden biri olabilir.

samsung galaxy s20 güncellemesi nisan 2023

Galaxy S20 güncellemesi Nisan 2023

Samsung, yalnızca Nisan güvenlik düzeltme ekini değil, aynı zamanda – basitçe söylemek gerekirse – One UI 5.1 güncellemesinin ikinci bölümünü düzenli olarak yayınlıyor. Galaxy S23 serisinde kullanıma sunulan One UI 5.1 özelliklerinin çoğu daha önce S22, S21 ve S20 gibi cihazlarda göründü. Ve daha fazlası bu ay takip edecek. Ancak her şey sırayla.

Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra için bugün 900 MB’tan büyük bir güncelleme yayınlanıyor. Paket, Nisan güvenlik düzeltme ekini içeren üretici yazılımı sürümü G98**XXUGHWCG’yi içerir. Android işletim sistemi için 50’den fazla iyileştirme ve Samsung’un yazılımın parçası için 23 düzeltme içerir. S20’deki Exynos çipinin güvenliğine yönelik iyileştirmeler özellikle önemlidir.

Pratik bir bakış açısıyla, değişiklik listesindeki şu diğer noktadan elbette daha fazla yararlanacaksınız: Kamera ve Galeri işlevleri iyileştirildi. Bu, özellikle yeni bir özellik için biraz şifreli bir açıklamadır: görüntü kesme. Güncellemeyi yükledikten sonra, parmağınızı Galaxy S20’deki bir fotoğraftaki bir nesneye veya kişiye de koyabilirsiniz; cihaz, sınırları otomatik olarak bulur ve o nesneyi veya kişiyi otomatik olarak kırpar. Süper kullanışlı mı? Evet, sorun değil. Ama eğlenceli. Ve kendileri çıkartma yapmaktan hoşlananlar, burada kendilerini gerçekten şımartabilirler.

En son aylık güncellemelerden biri mi?

Bu arada, Galaxy S20 serisinin piyasaya çıkmasından bu yana üç yıldan fazla zaman geçti. Bu, Samsung’un güncelleme sıklığını bir adım geri aldığı anın yaklaştığı anlamına gelir. Kural olarak, üç yıllık aylık yamalardan sonra bir Galaxy S telefonu, üç ayda bir sunulan bir güncelleme planına geçer.

Yani bugünün güncellemesi S20, S20+ ve S20 Ultra’nın alacağı son aylık güncellemelerden biri olabilir. Elbette güncelleme süresi henüz bitmedi. Önümüzdeki yıl yalnızca cihazlar yamaları yalnızca üç ayda bir alacak.

Yine de, henüz o kadar uzak değil. Şu anda, cihazlar hala Samsung’un her ay güncellenen telefonlar listesinde yer alıyor. Tabii ki, ‘düşürmenin’ gerçekten ne zaman gerçekleştiğine dikkat etmeye devam edeceğiz.

Kullanılabilirlik

Nisan güncellemesi, Hollanda ve Belçika’da satılan Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra’nın neredeyse tüm modellerinde hemen kullanılabilir. sadece sen bir markalı T-Mobile’dan cihaz, biraz sabır gerekiyor. Aynı şey, bir S20 FE’niz varsa da geçerlidir. Aynı güncellemeyi bu ayın sonunda alacak, ancak bugün değil.

Her zaman olduğu gibi bu da geçerlidir: Galaxy S20’niz güncellemeyi indirebildiğinde otomatik olarak bir sinyal alırsınız. Veya kullanılabilirliği şu adresten manuel olarak kontrol edebilirsiniz: Ayarlar -> Yazılım Güncelleme -> İndir ve Yükle.

Güncellemeyi zaten aldınız mı? Kurulumdan sonra herhangi bir değişiklikle karşılaşıyor musunuz?

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir