One UI 5.1 ile Samsung Galaxy cihazınızın pili çabuk mu boşaldı? Çözüm!

One UI 5.1 güncellemesinden sonra birçok Galaxy S22 ve Galaxy S21 kullanıcısı pilin çok hızlı bitmesinden şikayetçi oldu. Samsung’un kendisi artık olası nedenin ne olduğunu ve dolayısıyla olası çözümü size bildirecektir.

Samsung One UI 5.1 hatası: pil çabuk bitiyor, çözüm: Klavye uygulaması

One UI 5.1 ile Samsung Galaxy pili çabuk bitiyor: neden

Samsung, Şubat ayında Galaxy S23’ün One UI 5.1 arayüzünü eski cihazlara getirmeye başladığında, kısa süre sonra birkaç hata ortaya çıktı. Bunlardan biri, güncellemeden sonra bazı cihazlarda oldukça uzun bir süre devam eden daha yüksek enerji tüketimiydi. Özellikle Galaxy S21 ve Galaxy S21 FE’ye sahip kullanıcılar bundan etkilenmiş gibi görünüyordu, ancak sonunda hata daha birçok cihazda var gibi görünüyordu.

Biraz zaman aldı, ancak şu anda sorunun büyük olasılıkla nedeninin ne olduğunu doğrulayan Samsung Tayland. pil tüketimi. onun versiyonu olurdu samsung klavye One UI 5.1’de varsayılan olarak uygulanmıştır. Çıkartmalar ve emojilerle ilgili bir özellik, uygulamanın çok fazla enerji tüketmesine neden olan bir hata içeriyor.

Çözüm

Telefonunuzdaki daha yüksek enerji tüketimi gerçekten hatalı klavye uygulamasından kaynaklanıyorsa, çözüm açıktır. Uygulamayı güncelleyin GalaxyMağaza 5.6.10.31 sürümüne güncelleyin. Bu sürümde hata düzeltildi.

Bu tür uygulamaları güncellemenin, kendiniz farklı bir şekilde ayarlamadığınız sürece çoğu cihazda otomatik olarak gerçekleştiği doğrudur. Yani bu olabilir samsung klavye Telefonunuzda, uygulamayı güncelledikten sonraki günler veya haftalar içinde otomatik olarak güncellendi. En son sürüm Mart ayı başlarında çıktı.

Bu nedenle, klavyenin bu konudaki tek suçlu olduğuna% 100 ikna olmadık. Ancak kısmi çözümler elbette… çözümün bir parçasıdır.

Galaxy’nizde ayrıca 5.6.10.31 sürümü var mı? samsung klavye Hala One UI 5.1 güncellemesinden öncekinden daha hızlı boşalan bir pil sorunu mu yaşıyorsunuz? Aşağıda bize bildirin!

(başından sonuna kadar)

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir