ne yapıyor ve kim alıyor?

Mayıs ayında birkaç kuş yumurtladı ve Samsung yeni bir güncelleme yaptı. Ama bu sefer ne tür bir güvenlik güncellemesi? Ve hangi Galaxy telefonlarında bunu bekleyebilirsiniz?

Samsung güncellemesi Mayıs 2023: içerik ve hangi telefonlarda?

Samsung güncellemesi Mayıs 2023

Biraz telaşlı bir başlangıçtan sonra, One UI 5.1’i alması gereken her Galaksi gerçekten de aldı. Bu, önümüzdeki aylarda daha net bir güncelleme manzarası sağlayacaktır. Şimdilik, bu esas olarak güvenlik güncellemelerinden oluşuyor – örneğin, şimdi ufukta görünen Mayıs ayındaki gibi.

Ve ufuk derken elbette Samsung’un kendi güvenlik web sitesini kastediyoruz. Ayrıca bu ay yeni yamanın içeriği hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Her zaman olduğu gibi, bir kısım Google ve bir kısım Samsung. Arama motoru ve Android üreticisi, işletim sisteminin güvenliğini artıran 55 düzeltme yayınladı. Dört kritik iyileştirmenin tümü, Qualcomm yonga setlerinin güvenliğindeki belirli bir sorunu ele almayı amaçlamaktadır. Bunlar sadece Galaxy S23’te değil, tüm Galaxy Z modellerinde, Galaxy S21 FE’de ve A serisindeki birçok telefonda bulunuyor.

Telefon üreticisinin kendi yazılımı için Samsung’un kendi mutfağından çıkan 21 iyileştirme daha var. Diğer şeylerin yanı sıra, Tema Yöneticisi, Knoxve Dişli Yöneticisi uygulama. Ek olarak, muhtemelen daha önce ortaya çıkan güvenlik sorunları bağlamında, Exynos modemler için üç düzeltme vardır. Görünüşe göre hala yapılması gereken bazı son rötuşlar vardı.

Mayıs güncellemesini hangi telefonlar alacak?

Ve bununla birlikte, hangi Samsung telefonlarının Mayıs güncellemesini alacağı sorusuna hemen geçebiliriz. Önümüzdeki haftalarda, yeni yama her halükarda aylık olarak güncellenen tüm cihazlarda kullanıma sunulacaktır:

Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra için bu, son aylık yamalardan biri olabilir. Sonuçta, bu cihazlar üç yıldan fazla bir süre önce ortaya çıktı. Geleneksel olarak, bu, Samsung’un güncelleme sıklığını aylıktan üç aylık güncellemelere düşürdüğü zamandır. Ancak: görünüşe göre bugün henüz o kadar uzak değil.

Her üç ayda bir yeni yama alan ve Mayıs ayında yeni bir güncelleme beklediğimiz cihazlar arasında Galaxy Note 10, A12 Nacho (SM-A127F), A13 4G, Galaxy A23 ve Galaxy A34 yer alıyor. A22, A32 ve A33 gibi cihazlar oldukça yakın zamanda güncellemeler aldı ve güvenlik açısından hala üstesinden gelebilir. 2020 ve 2019 modellerindeki tüm eski A serisi modeller artık yalnızca altı ayda bir güncelleme alıyor.

Tablet alanında bu ay bir şeyler yapılması gerekiyor: hem Galaxy Tab S8 hem de Tab S7 serisi ve Tab S6 Lite yeni bir yama için hazır. Ve her zaman olduğu gibi, bazı orta sınıf Tab A türevlerinde bir miktar güncelleme bekleyebilirsiniz.

Ve tam olarak ne zaman?

Samsung’un güvenlik güncellemeleri haberimizi biraz takip ederseniz, ‘ne zaman’ sorusunun cevabını zaten biliyorsunuzdur.’Bu ay’dan daha kesin olamaz. Güney Koreliler, güvenlik güncellemelerini dağıtırken sabit veya mantıksal bir sıra kullanmazlar. Bazen en iyi cihazlar önce gelir, bazen gelmez.

Yeni güncelleme Hollanda’da kullanıma sunulur sunulmaz, yaygın olarak kullanılan çeşitli Galaxy cihazları için ayrı raporlar halinde rapor edeceğiz. Galaxy’niz Mayıs yamasıyla birlikte bir güncelleme alıyor mu? Aşağıda bize bildirin!

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir