Nakliyeciler mi yoksa sadece hareket eden bir minibüs mü kiralamalısınız?

Hareket ettiğinizde, her zaman ayarlanacak çok şey vardır. Yeni adresinizi herkese bildirmelisiniz. Her türlü sözleşme feshedilmeli ve diğerleri yeniden kapatılmalıdır. Ayrıca büyük gününüzde elbette tüm eşyalarınızı eski evinizden yeni evinize taşımak zorunda kalacaksınız. Çoğu zaman bu oldukça büyük bir girişimdir. Elbette bunu arkadaşlarınızdan ve ailenizden isteyebilirsiniz, ancak tüm bunları profesyonel bir taşıma hizmetine de yaptırabilirsiniz. Bu konuda daha iyi seçenek nedir?

Maliyetlerdeki fark nedir?

Hareket eden bir minibüs kiralamak, tüm gün için yaklaşık 125 € tutarındadır. Önünüzde büyük bir hamle varken genellikle bundan kurtulamazsınız. Aksi takdirde, hepsini bir gün içinde taşıyamazsınız. Aracı yüklemek ve boşaltmak için kendi ağınızı veya bir nakliye aracını kullanabilirsiniz. Bir nakliyecinin maliyeti genellikle nakliyeci başına saat başına 20 ila 50 € arasındadır. Arkadaşlarınıza ve ailenize daha sık hitap etmek istiyorsanız, onlar için güzel bir hediye ve lüks bir öğle yemeği, ardından barbekü veya benzeri bir şey şeklinde bir tazminat ayarlamanız gerektiğini unutmayın. Ek olarak, ara sıra nakliyeciler genellikle bir profesyonel kadar verimli çalışmazlar.

Taşınmanın maliyeti ne kadardır?

Taşınmak zor iştir. Elbette tüm mobilyalar taşınmalı ve birçok şeyin demonte edilmesi ve tekrar bir araya getirilmesi gerekecektir. Ek olarak, birçok mobilya parçası düzgün ve güvenli bir şekilde taşınamayacak kadar ağır veya çok büyüktür. Bazen hareket ederken meydana gelen yaralanmaları önlemek ister. Ayrıca bazen bir bonje ile bitmek ister. İnsanlardan taşınmanıza yardım etmelerini isterken bunu aklınızda bulundurun. Ayrıca herkese sormamak daha iyidir. Çok fazla insanı bir araya getirdiğinizde, insanların değerli zamanını boşa harcıyorsunuz ve çok fazla insan çalışırken insanlar hızla birbirlerinin yoluna çıkıyor.

Takvimde bir fark var mı?

Yani hareket etmek çok fazla planlamadır. Sadece ne yaptığınızı değil, neyi kime bıraktığınızı ve insanların hangi kaynaklara ihtiyacı olduğunu da. Ek olarak, kendi işe aldığınız yardımcılar genellikle ücretli bir nakliyeci kadar sıkı ve verimli çalışmazlar. Gerçekten yapılması gereken çok şey olduğunda, yardımcı birlikleriniz yapamazken, bir taşıma şirketinin yapması mümkündür. Genel olarak, yardıma gelen 3 arkadaşınızın yerine yaklaşık 2 nakliyeciyi değiştirebilirsiniz. Taşıyıcıların molası da çok daha kısadır. Bir acele olduğunda, ücretli işçi kiralamak daha iyidir.

Kendinizi taşımak da aynı derecede güvenli mi?

Bu nedenle taşınmak, her gün yaptığınız bir şey değildir. Muhtemelen diğer şeylerin yanı sıra ağır ekipmanla çalışıyorsunuz ve muhtemelen bu da merdivenlerden inip çıkmak zorunda. Bazen işler ters gidebilir. Özellikle insanlar günün ilerleyen saatlerinde yorulduğunda. Profesyonel nakliyeciler buna alışkındır. Neyin üstesinden gelebileceklerini biliyorlar ve örneğin ne zaman mola vereceklerini ve taşınmayı kolaylaştırmak için hangi araçları nasıl kullanacaklarını da biliyorlar. Bu şekilde tüm öğelerin güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlarlar. Diğer şeylerin yanı sıra, iş için doğru insanları seçmekten kastettiğimiz de budur. Ağır eşyalarınızı sizin için kaldırabilecek iri yarı adamlar ayarladığınızdan emin olun.

Sadece hareket eden bir minibüsle mi sigortalıyım?

Prensip olarak, yalnızca hareket eden bir minibüs kiralarsanız, taşınma sırasında maruz kaldığınız hasarlara karşı sigortalı olmazsınız. Genellikle yalnızca nakliye aracına veya kamyonetinize vereceğiniz zarara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz, ancak eşyalarınızın başına gelebileceklere karşı sigortalı olamazsınız. Ancak, Hollanda’daki en saygın nakliyecilerle sigortalısınız. Taşıyıcıları, eşyalarınızı özenle taşımak için eğitilmiştir, bu nedenle işler nadiren ters gider. Onların hatası nedeniyle bir şeyler ters gittiğinde, bu genellikle basitçe telafi edilir. Her zaman çalışacağınız nakliye firmasının şartlarını ve koşullarını, hasar durumunda düzenlemelerin neler olduğunu kontrol edin. Buradaki olasılıkları görün.

Çözüm

Bir taşıma şirketi çok paraya mal olabilir. Ve bu hareket ederken zaten çok pahalı. Bu nedenle insanlar, para biriktirebilmek için arkadaşlarından ve tanıdıklarından kendilerine yardım etmelerini istemeyi tercih ediyor. Ancak bir nakliyat firmasının da birçok avantajı bulunmaktadır. Bu şekilde, taşınmanın büyük fiziksel veya mali hasara yol açmayacağından ve taşınmanızın çok daha sorunsuz ilerleyeceğinden emin olabilirsiniz. Ayrıca, hareketten sonra bir içki daha içmek yerine kanepede rahatlayabilirsiniz. Hangi seçimi yaparsan yap. Yeni evinizin keyfini çıkarın!

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir