Jakuzinizi bozulmamış durumda tutmanın kolay yolları

Jakuzi mi satın aldınız? Bu bakım ipuçları ile uzun süre en iyi durumda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Sıcak küvet örtüleri kullanın.

Jakuzinizi ve suyunu temiz tutmanın kolay bir yolu örtü kullanmaktır. Bakım rutininizin bir parçası olarak kiri sildiğinizden emin olun ve kapağın alt tarafına püskürtmek için bir bahçe hortumu kullanabilirsiniz. Örtüde herhangi bir kimyasal madde kullanırsanız, jakuzideki suyu etkileyeceğinden başka bir yerde kullanmadığınızdan emin olun. Bu görevi takip etmek, haftanızın yalnızca birkaç dakikasını alır.

Spa’nızı dezenfekte edin.

Çoğu profesyonel, jakuzinizi veya spa’nızı sterilize etmek için klorlu ağartıcı kullanmanızı önerir. Klor sudaki bakterileri ve diğer zararlı maddeleri öldürür. Bazı insanlar klorlu ağartıcı ile hafif cilt tahrişi yaşayabilir ve piyasada başka alternatifler de vardır. Kendiniz ve ihtiyaçlarınız için doğru dezenfektanları bulma konusunda daha fazla bilgi için spa uzmanınızla görüşebilirsiniz.

Filtreleri temizleyin ve değiştirin.

Filtreniz tıkalı, kirli veya tıkalı ise su içinden akamaz ve kirletici maddeler spa’nızdan uzaklaştırılamaz. Tıkanmalar, filtrenizin pompanıza basınç uygulamasına bile neden olabilir. Ayrıca, daha yüksek kaliteli filtreler arayın, daha iyi performans gösterirler ve daha uzun süre dayanırlar. Partikül maddeleri gidermek için filtre kartuşlarınızı iki haftada bir veya gerektiği kadar yıkayın. Filtrenizin ömrü tipine ve kalitesine göre değişir ve 6 aydan birkaç yıla kadar değişir.

Suyunuzu düzenli olarak değiştirin

Tipik olarak, jakuzinizi satın almak ve her 3-4 ayda bir boşaltılmasını ve yeniden doldurulmasını isteyeceksiniz. Jakuzini çoğu kişiden daha sık kullanıyorsanız veya su kimyası dengeli değilse, bunu daha sık yapmanız gerekebilir. Suyu tamamen boşalttıktan sonra, jakuziyi ovmak ve iyice dezenfekte etmek isteyeceksiniz. Jakuzi, temizlenmesi gereken ölü deri, kir ve diğer kirleticileri içerebilir. İşiniz bittiğinde jakuzinizi tekrar suyla doldurun.

Jakuzinizi düzenli olarak kullanın!

İlk başta, jakuziniz yeni ve parlak bir oyuncak gibi hissedecek. Sürekli kullanır ve faydalarından yararlanırsınız. Muhtemelen partilere de ev sahipliği yapıyor ve insanları sizinle birlikte dinlenmeye davet ediyorsunuz. Sonra, zaman geçtikçe, onu daha az kullandığınızı göreceksiniz. Ancak, jakuzinizi tutarlı bir şekilde kullanmak önemlidir! Jakuzi kullanmanın sağlık açısından pek çok faydası olmakla kalmaz, aynı zamanda jakuzinizin bakıma ihtiyacı olup olmadığını öğrenmenizi de kolaylaştırır. Sadece düşük bir püskürtme basıncını, olası çatlakları ve suyun güvenliğini düşünün.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir