iPad ekranının üst kısmındaki üç noktanın ne olduğunu açıklayın

iPad ekranının üst kısmındaki üç noktanın ne olduğunu açıklayın

Bir iPad’e sahip olan herkes muhtemelen ekranın üst kısmındaki üç noktayı görmüştür. Ama orada ne yapıyorlar? Noktalara dokunmak çoklu görev menüsünü açar ve bir iPad’de çoklu görevleri ‘basit’ yapmanıza yardımcı olur.

Kaydırmalı veya bölünmüş görünümü hemen etkinleştirebilirsiniz ve aynı anda birden çok uygulamayı kullanmak daha kolaydır. Hemen mevcut uygulamayı solda veya sağda görüntüleyebilir ve yeni bir tane açabilirsiniz. Topların nasıl kullanılacağını açıklıyoruz.

Çoklu görev menüsü aracılığıyla hızlı erişim

Bir düğmeye dokunarak, çoklu görev menüsü aracılığıyla bir iPad’de birden çok uygulamayı veya pencereyi yan yana görüntüleyebilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki üç noktaya dokunarak bunlara başvurabilirsiniz. Üç nokta, yalnızca bir uygulama açtığınızda ve Bölünmüş Görünüm veya Kaydırmayı desteklediğinde görüntülenir.

Çoklu görev menüsünü kullan

  • bir uygulama aç
  • Ekranın üst kısmındaki simgesine dokunun
  • İstediğiniz seçeneği belirleyin

Uygulamayı tam ekran (1), bölünmüş (2) veya kaydırarak (3) görüntülemeyi seçebilirsiniz. Aynı uygulamanın birden çok penceresini açtınız mı? Ekranın alt kısmında tüm pencerelerin açık olduğu bir şerit (4) göreceksiniz.

Uygulamayı Bölünmüş Görünüm veya Slayt üzerine getirdiğinizde, uygulama ekranın yan tarafına taşınır ve ana ekranı görürsünüz. Oradan tüm Ana ekran sayfalarına ve Uygulama Kitaplığına erişebilirsiniz. Mevcut uygulamanın yanında görüntülemek istediğiniz uygulamayı seçin, gerisini iPadOS halledecektir. Ayrıntılı bilgi aşağıda bulunabilir.

Ayrıca ilginç
Çoklu görev menüsünü, iPad ekranının üst kısmındaki üç noktayı kullanın
Çoklu görev menüsünü, iPad ekranının üst kısmındaki üç noktayı kullanın

Bölünmüş görünüm ve kaydırma için bir iPad’de çoklu görev menüsünü kullanma. Ayrıca ekranın üst kısmındaki üç noktanın ne anlama geldiğini açıklayın.

Wesley Fabry tarafından appletips.nl’de yayınlandı

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir