Güzel bir şekilde yenilenmiş bir çiftlik evinde klasik, modernle buluşuyor

Güzel bir şekilde yenilenmiş bir çiftlik evinde klasik, modernle buluşuyor

artemez

Ülkenin doğusunda, yakın zamanda yenilenmiş beş kişilik bir ailenin güzel bir yuva bulduğu bir çiftlik evi var. Konut sakinleri hayallerindeki yaşanabilir, sıcacık ve lüks evi hayata geçirmek için Artemez’den yardım aldı. Diepenheim iç tasarım ajansından Elise Oldemenger: “En büyük gücümüz, müşterilerimizin istekleri konusunda iyi bir anlayışa sahip olmamız ve böylece birlikte ideal bir bütünsel tasarıma ulaşabilmemizdir.”Alt kat

Çiftlik evi, yenileme, Artemez

Tüm zemin kat tedarikçileri

aydınlatma planıArno Aşçı

Zemin, pencere kaplamaları ve mobilya tedarikçisiGaby Declemy İç Tasarım

Zeminham taşlar

mutfak tezgahıCosentino

Mutfak aletleriGaggenau

HalıHalı Linq

İç mimarartemez

E-kurulumVima Kurulumları BV

Kanepe, halı, aydınlatma ve daha fazla stil oturma odası ve mutfak1974| tarafından COCON

Son ayrıntısına kadar

Twente’nin bocage arazisindeki Sakson çiftliğine kim gelirse gelsin, orijinal cephelerin arkasında ne olduğu hakkında hiçbir fikri yok. Ancak içeri girer girmez, burada tamamen eski çiftlik evinin ruhuna uygun, ancak aynı zamanda bütüne taze, modern ve lüks bir görünüm kazandıran bir yenilemenin yapıldığı hemen anlaşılıyor. İlk bakışta evin düzeni ve ahşap kirişler özellikle binanın kökenini anımsatıyor. Ancak biraz daha derine bakarsanız, bu klasik karakterin mükemmelliğe taşındığını göreceksiniz. Örneğin, evdeki bazı malzemeler kasıtlı olarak işlenmeden bırakılmıştır. Elise: “Her şey düşünüldü ve insanda hep bir çiftlikteyim” hissi var. Bu duygu, her odadan sahip olduğunuz çevredeki kırsal alanın geniş manzaraları ile daha da geliştirilmiştir. Bu nedenle, sakinlerin evlerini bir “huzur vahası” olarak tanımlamaları şaşırtıcı değildir.


Yemek odası

Çiftlik evi, yenileme, Artemez

Tüm yemek odası tedarikçileri

özel merdivenWolter Tijdink

Bir ve tüm eğlence

Evin merkezi, inkar edilemez bir şekilde, cam duvarlar ve açık eğimli tavan nedeniyle çok hafif olan büyük mutfaktır. Gündüzleri burası hem ailenin yaşam alanı hem de misafirlerin ağırlandığı yerdir. Küçük bir grupla barda oturabilir ve daha fazla kişiyle büyük mutfak masasına geçebilirsiniz. Bu farklı oturma alanları nedeniyle, muazzam alan hala yönetilebilir. Elise: “Balo salonu olmaması gerekiyordu. Bu ve diğer mekanların her köşesinde o sıcacık ve samimi duyguyu aradık.” Yüksekliği en az üç metre yetmiş olan akustik tavan da bu odanın örneğin geç saatlere kadar yemek yemeye uygun olmasına katkıda bulunuyor. Sakinleri yemek yapmayı sever ve mutfak alanı, geniş bir çalışma adası, iki fırın ve bir kombi fırın dahil olmak üzere tam donanımlıdır.

karakter dolu

Mutfak lokantasının büyük göz alıcısı, odanın ortasındaki mavi çelikten yapılmış zarif sarmal merdivendir. Elise, “Doğrudan rahatlığa”, ekstra kalın meşe basamakların üzerinden geçiyorsunuz, diyor. Merdivenlerin çıktığı zemin beton karolardan yapılmıştır. Bunlar, geçmiş yılların kale zeminlerini andıracak şekilde tasarlanmıştır – kiremitlerden birini süsleyen gulden baskısı güzel bir ayrıntıdır – ve bu nedenle evin geri kalanına da çok iyi uyan bir görünüme sahiptir. Bu zemin tipinin seçilmesinin bir başka nedeni de, evin her yerinde mevcut olan yerden ısıtma sistemi ile uyumlu olmasıdır. Aynı fikre dayanarak, evin geri kalanında yüksek kaliteli kaplama nedeniyle ahşaptan ayırt edilemeyen seramik parke vardır.


Üst kat

Çiftlik evi, yenileme, Artemez

Tüm üst kattaki tedarikçiler

Duş tahliyesiKolay Tahliye

kızılötesi duşGüneş duşu BV

BanyoRIHO Uluslararası

Sığdır ve ölç

Oturma odasına mutfaktan yüksek, döner bir cam kapı ile ulaşılabilir. Kapının yanında, yine cam duvarları olan özel bir odun sobası vardır. Elise: “Bu şömineyi dolap duvarına entegre etmek oldukça zahmetli bir işti. Ancak bu açıdan, bir tasarım ajansından daha fazlası olmamız gibi bir avantajımız var: ortaya koyduğumuzu iyi düzenli tedarikçilerle koordinasyon halinde de yapabiliyoruz.” Tüm dolaplar Jeroen Oldemenger (Artemez bünyesindeki iç mimar ve Elise’in eşi) tarafından gerçekleştirilmiş ve salondaki modüler kanepe de kirişlerin arasına tam oturacak şekilde yapılmıştır. Uzatılmış oturma odasının sonunda, dış duvarı tadilat sırasında hafifçe geri çekilen küçük bir ofis alanı vardır. Bu nedenle, aslında tüm çiftliği bir arada tutan bağlantı çubukları ile desteklenir ve donatılır. Bitişik malzeme odası ve özellikle teknik oda da özel bir çözüm gerektiriyordu. Ama sonunda tesisatçı, fazladan bir müştemilat yapmak zorunda kalmadan tüm cihazları buraya yerleştirmeyi başardı.

Atmosferin tadını çıkarın

Ebeveyn yatak odasını da zemin katta buluyoruz. Bu yatak odası mütevazı bir boyuta ve alçak bir tavana sahip olsa da cam duvarlar sayesinde hiç de sıkışık hissettirmiyor. Bitişikteki ana banyo gerçekten tam donanımlıdır: Küvet ve erkek ve kadın lavabolarına ek olarak, çift güneş duşları özellikle dikkat çekicidir. Üst kattaki çocuk yatak odalarına da hakim olan ahşaptan yapılmış çatı katı kapısının arkasında geniş bir gömme dolap gizlidir. Bu odalar, rahat köşeler ve atmosferik manzaralar da dahil olmak üzere, evin geri kalanının karakteriyle yine tamamen uyumludur. Bu kattaki çok sayıda çatı penceresini mümkün kılmak için, her yere ekstra kiriş sistemleri (teknik anlamda ‘çentik’ adı verilir) yerleştirildi. Sahanlıkta güzel bir detay da kilerde özel bir dolaba yerleşen çamaşır makinesi. Bir depo odası ve ikinci bir banyo üst katı tamamlıyor.

Editör: medya ekibi

Tarih: 27-04-2023

Metin: Bert Keurentjes’in bir metnine dayanmaktadır.

Fotoğrafçılık: Jurit van der Waal

Post Classic, güzel bir şekilde yenilenmiş bir çiftlik evinde modernle buluşuyor ve ilk olarak The Art of Living’de (NL) ortaya çıktı.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir