Görüntüler tasarımı gösteriyor Samsung Galaxy Z Flip 5 ve Z Fold 5

Resmi olmayan görüntüler, yaklaşan Samsung Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5’in tasarımını zaten gösteriyor. Cihazlar tanıdık geliyor, ancak yine de birkaç önemli iyileştirme sunuyor.

Samsung Galaxy Z Flip 5 resmi olmayan render

Galaxy Z Flip 5 görselleri: daha büyük kapak ekranı

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z Flip 5 hakkında bir dizi ayrıntı öğrendik. Örneğin, cihazın Galaxy S23 serisi ile aynı Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olduğunu doğrulayan kıyaslamalar gördük. Ek olarak, Z Flip 5’in pillerinin ve ön kamerasının Z Flip 4’e kıyasla pek gelişmediğini gördük. Ancak değişen bir şey var ve bunu cihazın ilk render’larında görebiliyoruz.

Daha büyük bir kapak ekranı hakkındaki raporlar doğru gibi görünüyor. Galaxy Z Flip 5’in dışında, Samsung’un bugüne kadar piyasaya sürdüğü tüm Flip modellerinin açık ara en büyüğü olan 3,4 inçlik bir ekran bulunuyor. Biraz çılgın şekil – kameralar için bir tür yarı kesik – bunu azaltmıyor.

Z Flip 5’in iç kısmındaki geniş ekran yine 6,7 inç diyagonal alana sahip. Boyutlar açısından, yeni Flip, önceki modelle neredeyse tamamen aynı boyutta: 165 x 72 milimetre. 6,7 mm katlanmamış kalınlığı ile daha ince de değildir. Yeni bir menteşe türüyle ilgili söylentiler doğru çıkarsa, cihazın kapatıldığında biraz daha ince olacağı açık. Ancak, Z Fold 5’in ilk render’ları ile gelen bilgilerin aksine, bu konuda henüz bir şey bilmiyoruz.

Galaxy Z Fold 5 görselleri

Ayrıca Samsung’un yaklaşan ‘büyük katlanabilir’ modeli Galaxy Z Fold 5’in ilk resmi olmayan görüntülerini de görüyoruz. İlk bakışta Z Fold 4’ün bir klonuna bakıyoruz gibi görünüyor. Bunun başlıca nedeni, değişmemiş gibi görünen kamera adası. Resimler doğruysa, bu Samsung’un çarpıcı bir tasarım tercihi: Z Fold 5, 2023’te kamera adasına sahip tek Galaxy telefonu olacak.

Yeni Z Fold 5 görsellerinde en ilginç detay ne yazık ki net bir şekilde görünmüyor. Cihaz katlandığında 13,5 milimetre kalınlığında. Z Fold 4 ile arasındaki 2,5 mm’lik farkın yeni ‘su damlası’ menteşesinden kaynaklandığı söyleniyor. Ancak dediğim gibi renderlar bunu çok net göstermiyor.

Z Fold 5’in Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip olduğunu da zaten biliyoruz. Ve pil kapasitesinin muhtemelen Z Fold 4’e kıyasla çok fazla değişmeyeceğini. Arkadaki kameralar muhtemelen Galaxy S23’tekilere benzer: 50MP ana, 12MP ultra geniş açılı ve 10MP telefoto kamera 3x optik yakınlaştırma.

Temmuz veya Ağustos’ta lansman

Yıllar sonra ilk kez, Samsung’un Z Flip 5 ve Z Fold 5’i piyasaya süreceği Unpacked etkinliğinin tarihi hakkında bazı belirsizlikler var. Geleneksel olarak Ağustos ayının başlarında gerçekleşir – şanlı Galaxy Note serisinin yıllarından beri olmuştur. Yine de, lansmanın Temmuz ayı sonunda planlanabileceğine dair söylentiler var. Bu durumda, cihazlar bu nedenle önceki yıllara göre bir veya iki hafta önce piyasaya çıkacaktı. Ama dediğim gibi, bu bir söylenti, o yüzden şüpheyle karşıla.

Lansmanın Temmuz sonunda mı yoksa Ağustos başında mı gerçekleşeceği muhtemelen sürüm için çok da önemli olmayacak. Yeni katlanır telefonları Ağustos ayında satın alabilirsiniz. Fiyatın da – tıpkı S23 serisinde olduğu gibi – biraz yükselip yükselmeyeceği önümüzdeki aylarda görülmeli.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir