Galaxy Note 10 ve Galaxy A71 yeni yama alıyor

Samsung’un güncelleme cephesinde meşgul olmaya devam ediyor: Galaxy Note 10 nihayet yeni bir yama alıyor. Ve Galaxy A71 beklenenden daha erken geliyor.

Samsung Galaxy Note 10 güncellemesi 2023

Galaxy Note 10 güncellemesi Nisan 2023

Samsung, 2019’da Galaxy Note 10’u piyasaya sürdüğünde, ünlü kalemli telefon serisinin sondan bir önceki nesli olacağı hiç belli değildi. Yıl 2023 ve önümüzde üç buçuk yıldan fazla bir süre var. Note 10 hala güvenlik güncellemeleri alıyor: resmi olarak her üç ayda bir. Uygulamada maalesef daha asi olduğu ortaya çıktı.

Samsung, dokuz ay önce frekansı düşürdüğünden, Note 10 ve Note 10+ iki güncelleme aldı. İkincisi Şubat ayında geldi, ardından Ocak yamasını getirdi. Artık Mayıs ayı ve cihazların güvenliğine yeni bir katkı yapmanın tam zamanı diyebilirsiniz.

Neyse ki bugün geldi: 250 MB’ın üzerindeki paketi indirebilir ve ardından N97xFXXS8HWC5 aygıt yazılımı sürümünü yükleyebilirsiniz. İşlevsel olarak pek bir şey olmuyor – bu normal, piyasaya sürüldükten 3,5 yıl sonra. Ancak güvenlik açısından, Nisan 2023 yaması sayesinde Galaxy Note 10 (+) artık çok daha güncel.

Galaxy A71 güncellemesi Nisan 2023

Bu, Galaxy A71 için de hazır olan yamanın aynısıdır. Bu cihaz, Mart ayında One UI 5.1 güncellemesini aldı. Her altı ayda yalnızca bir resmi güncelleme sıklığıyla, bir sonraki güncellemenin ancak yazdan sonra olmasını bekliyorduk. Ama hayır, o kadar beklemene gerek yok.

Birkaç gündür yaklaşık 235 MB’lık bir paket mevcut. Donanım yazılımı sürümü A715FXXS9DWD1, A71’e büyük yenilikler getirmez, ancak Nisan yamasını alırsınız. Bununla önümüzdeki aylarda ilerleyebilirsiniz.

Kurulum

Note 10 güncellemesi artık Hollanda ve Belçika’da satılan tüm modellerde mevcut. Aynı şey Galaxy A71 için de geçerli. Her zaman olduğu gibi, telefonunuzun size kendi kendine bildirimde bulunmasını bekleyebilirsiniz. Ancak, kullanılabilirliği şu adresten manuel olarak da kontrol edebilirsiniz: Ayarlar -> Yazılım Güncelleme -> İndir ve Yükle.

Telefonunuzun ne zamana kadar güncellemelerle destekleneceğini bilmek ister misiniz? Büyük genel bakışımıza göz atın: Samsung Galaxy telefonunuz ne zamana kadar güncellemeleri alacak?

(Teşekkürler Roy!)

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir