Evinizin değerini böyle artırırsınız!

Bir ev satın aldığınızda, büyük bir yatırım yapmış olursunuz. Yaşam konforunuzu artırmak mı yoksa aldığınız evi daha pahalıya mı satmak istiyorsunuz? O zaman evinizin değerini artırmak akıllıca olur. Size bunu yapabileceğiniz birkaç yol vereceğiz.

Sürdürülebilirlik günün konusu

Evinizin değerini artırmanın iyi bir yolu, sürdürülebilirliğe yatırım yapmaktır. Gaz giderek kıtlaşıyor ve giderek pahalılaşıyor. Bir noktada gazın sıradan bir evde kullanılamayacak kadar pahalı hale geleceği ve bu kaynağın eninde sonunda tükeneceği gerçeğinden kaçınamayız. Bu nedenle güneş panelleri, yerden ısıtma, indüksiyonlu pişirme ve elektrikli ısıtma gibi alternatiflere bakmalıyız. Neyse ki, artık sürdürülebilir yaşam alanında birçok seçenek ve sağlayıcı var.

Sürdürülebilirliğe yatırım yaptığınızda, hemen faydasını görürsünüz. Geri ödeme süresini kısaltan gaz ve enerji faturasına daha az para harcarsınız; tasarruf ettiğiniz para, evi daha sürdürülebilir hale getirmenin ani bir etkisidir. Önümüzdeki birkaç yıl içinde evinizi satmayı planlıyorsanız, yatırımlarınızı geri alacaksınız; evin değeri arttığı için kendi aldığınız zamana göre daha yüksek bir satış fiyatı belirleyebilirsiniz.

Uzantı yerleştirme

Sürdürülebilirliğe ek olarak, bir eklenti veya eklenti kurarak evinizin değerini artırabilirsiniz. Bu şekilde evin yüzeyini arttırırsınız ve bu zaten kendi içinde daha yüksek bir değer sağlar. Ayrıca ekstra alanı çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Bu yazıda, evinizin değerini artıran ve keyfini çıkarabileceğiniz bir dizi uzantı türünü ele alıyoruz.

Cumba

Oturma odasında zarafet yayan bir şekilde ekstra alan yaratmak ister misiniz? O zaman cumbalı pencere iyi bir seçenektir. Cumba, evde güzel bir oturma alanı oluşturabileceğiniz bir yerinizin olmasını sağlar. Cumba sayesinde rahat bir şekilde TV seyredebilir, misafir ağırlayabilir veya kitap okuyabilirsiniz, salonun daha geniş ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlar. Ayrıca cumbalı pencere dışarıdan çok hoş görünür; ahşaptan yapılmış bir cumba çok klasiktir ve evinize otantik 1930’lar görünümü verir.

sundurma

Cumba, evin önünde daha fazla alan yaratmak için iyi bir fırsattır. Tüm yıl boyunca arka bahçenin keyfini çıkarmayı tercih ediyorsanız, bir veranda kurmak tam size göre. Kapalı bir veranda, bahçe manzarasına sahip olduğunuz için her mevsim açık hava hissini yaratabilmenizi sağlar. Bir veranda kurmayı seçtiğinizde evinizin değeri önemli ölçüde artar çünkü çok fazla ekstra alan yaratır. Ayrıca, çok rahat görünüyor! Ayrıca bir veranda kurmak pahalı olmak zorunda değildir. İsteklerinize bağlı olarak ‘prefabrik’ bir veranda tercih edebilirsiniz; bu zaten bir fabrikada yapılmış ve sadece yerleştirilmesi gereken bir uzantıdır, bu da maliyetlerde büyük bir fark yaratır. Bu nedenle Verandaglas’tan bir veranda satın almak, kendinizi kesinlikle mahrum bırakmamanız gereken bir yatırımdır. Yatırımınızı geri kazanmak için verandaya uygun şekilde bakım yapmayı unutmayın; Kir veya hasar, içine koyduğunuzdan daha az parayı geri almanıza neden olursa, yazık olur.

çatı katı

Evinizde fazladan bir yatak odası ister misiniz? Ardından bir çatı penceresi seçin. Birçok kişiye evlerinde yer olmadığında bir çözüm sunan basit ama popüler bir uzantıdır. Evin değerini artırmak istiyorsanız iyi bir yatırımdır; potansiyel alıcılara eskisinden daha fazla alan sunuyorsunuz. Bir çatı penceresi kurarsanız, tıpkı bir verandada olduğu gibi prefabrik bir model seçebilir ve maliyetlerden önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir