Evinizde jakuzi iyi bir fikir mi? Bahçede veya evde jakuzi için 5 ipucu!

Evinize veya bahçenize jakuzi almayı mı düşünüyorsunuz? O halde, gerçekten bir satın alma işlemi yapmadan önce bilmeniz ve öğrenmeniz gereken bazı şeyler vardır. Ne de olsa evinize veya bahçenize en uygun jakuziyi hemen satın almak istiyorsunuz. Bu yazımızda bahçeniz veya eviniz için jakuzi satın alırken size 5 ipucu veriyoruz!

1. Ne tür bir jakuzi size uygun?

Öncelikle hangi jakuzi tipinin size en uygun olduğunu bilmek önemlidir. Jakuzi, birçok ürün çeşidini bünyesinde barındıran bir markadır. Birçok insan ilk başta bunu düşünmez, bu yüzden sadece bir şey satın alırlar. Jakuziyi indirimli alabiliyorsanız tabii ki güzel ama o zaman sizin durumunuza en uygun jakuzi olmalı. Örneğin, köpük banyosu, spa küveti veya şişme jakuzi arasından seçim yapabilirsiniz. Evinizde bir jakuzi istiyorsanız, köpük banyosu elbette en uygun olanıdır. Bunu banyonuza monte ettirebilirsiniz. Çok yüksek bir bütçeniz yoksa ve yine de yaz aylarında bahçenizdeki jakuziyi kullanmak istiyorsanız şişme jakuzi idealdir. Jakuzi, jakuzinin hem iç hem de dış mekanlara yerleştirebileceğiniz ve tüm yıl boyunca kullanabileceğiniz lüks bir versiyonudur.

2. Bir jakuzinin maliyeti nedir?

Bahçe için bir yüzme havuzu satın almak ister misiniz? O halde köpük banyosu veya spa küveti tercih ederseniz, size ortalama 400 ila 9000 Euro’ya mal olacaktır. Bazen daha düşük bir fiyata şişme jakuzi bulabilirsiniz. O halde, örneğin hırdavatçılarda olduğu gibi satış noktalarında arama yapmak akıllıca olacaktır.

3. Jakuzi bakımı nasıl yapılır?

Uzun süre keyifle kullanmak istiyorsanız jakuzinizin bakımı çok önemlidir. Suyu düzenli olarak değiştirin, optimum pH değerini sağlayın, jakuziyi temiz tutmak için klor tabletleri kullanın ve kullanmadığınız zamanlarda jakuziyi kapatın.

4. İzne ihtiyacınız var mı?

Bazı durumlarda bahçenize jakuzi koyacaksanız belli bir izin almak zorunludur. Bu izin için belediyeye başvurabilirsiniz. İzne ihtiyacınız olup olmadığından emin değil misiniz? Para cezası almamak için belediyeye danışın.

5. Jakuzinizi nereden satın alıyorsunuz?

Birçok yerden jakuzi satın alabilirsiniz. Şişirilebilir bir jakuziyi bir hırdavatçıdan veya bir ev geliştirme mağazasından kolayca satın alabilirsiniz. Bir köpük banyosu veya kalıcı bir jakuzi ile ilgiliyse, o zaman daha karmaşık bir hikaye haline gelir. Bunun bir uzman tarafından kurulmasını sağlamalısınız.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir