En iyi 5 numaralı ortak niş!

TikTok’u kullanmaktan hoşlanıyor musunuz? O zaman yalnız değilsin. Son yıllarda birçok kişi bu nispeten yeni sosyal medya kanalının büyük hayranı oldu. Araştırmalar, yaklaşık 1,7 milyon Hollandalı’nın her gün TikTok kullandığını gösterdi.

Bize göre, bu sayı iki şey söylüyor:

  • TikTok inanılmaz derecede popüler. TikTok’un örneğin Facebook ve Instagram’dan çok daha genç olduğunu bilmek güzel. TikTok’un bu kadar kısa sürede bu kadar kullanıcıyı kendine çekmesi bizce anlamlı.
  • TikTok, bağlı kuruluş pazarlaması alanında birçok fırsat sunuyor. Halihazırda bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgileniyorsanız, büyük bir gruba hitap edebilmenin önemli olduğunu bilirsiniz. Bu kadar çok kişinin TikTok kullanması, bunun bağlı kuruluş pazarlamasını uygulamak için son derece ilginç bir kanal olduğunu gösteriyor.

İçindekiler

TikTok ile bağlı kuruluş pazarlaması tam olarak nasıl çalışır?

TikTok ile bağlı kuruluş pazarlaması, aslında bir web sitesi aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlamasıyla aynı şekilde çalışır. Burada da amaç ürünleri tanıtmanızdır.

Bunu nasıl yaptığınız TikTok’ta elbette farklı:

  • Ürünleri eğlenceli videolarda tanıtabilirsiniz.. Bunu nasıl yapıyorsun? Yaratıcılığınızı tam olarak kullanarak. Ürünleri eğlenceli bir şekilde tanıttığınızdan, hevesli olduğunuzdan ve sonuç olarak TikTok kullanıcılarını ikna edebileceğinizden emin olun.
  • Affiliate linklerini açıklamaya yerleştirebilirsiniz. TikTok’ta, videonun açıklamasına bağlı kuruluş bağlantıları yerleştirmek de mümkündür. Bu da kullanıcılara akıllı telefon ekranından tek tıkla ilgili ürüne gitme imkanı veriyor.

Güzel olan şey, TikTok’ta çok yaratıcı olabilmeniz. Bu, sosyal medya kanalının özüyle ve aynı zamanda bağlantıları çeşitli şekillerde yerleştirebilmenizle ilgilidir.

Güzel bir detay daha: TikTok üzerinden kendi markanızı veya adınızı oluşturmanız da mümkün. Bunu başarabilir misin? O zaman şirketler doğrudan sizinle çalışmak ve sizi daha da büyütmek ister. Üstelik burada çok para kazanabilirsiniz.

Örneğin kendi ülkenizde ünlü olan ilk TikTokker siz olmayacaksınız. Başarılı TikTokçuların ne kazandığına bakın; şüphesiz buna şok olacaksınız. TikTok ile para kazanmak kesinlikle bir illüzyon değil.

TikTok ile bağlı kuruluş pazarlaması için en iyi niş alanlar nelerdir?

TikTok’ta bağlı kuruluş pazarlamasına başlamak ister misiniz? Bunu yapmadan önce, tam olarak hangi ürünleri tanıtmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Burada şunlar önemlidir:

  • Belirli bir niş hedeflemelisiniz. Belirli bir nişi hedeflemek, belirli bir kitleyi hedeflemenizi sağlar. Deneyimler, böyle bir odaklanma ile başarı şansınızın daha yüksek olduğunu göstermektedir.
  • TikTok kanalınızı nişe göre uyarlamanız gerekiyor. TikTok kanalınızın ve nişin tamamen eşleşmesi de önemlidir. Örneğin, tamamen güzellikle ilgili bir TikTok kanalınız var mı? O zaman TikTok’ta aniden yaprak üfleyicileri tanıtmak o kadar da açık değil.

Mevcut pazara baktığımızda bazı nişlerin çok popüler olduğunu görüyoruz. Diğer şeylerin yanı sıra aşağıdaki nişlerle TikTok aracılığıyla harika sonuçlar ayırtabilirsiniz.

Güzellik

Evet, güzellik, bağlı kuruluş pazarlama dünyasındaki en popüler nişlerden biri ve öyle kalacak. Güzellik ürünlerine olan talep emsalsiz olduğundan, bu aynı zamanda TikTok’ta ideal bir niş.

Üstelik bu, bir cinsiyete pek bağlı olmayan bir niş. Ayrıca, görünüşleriyle kesinlikle ilgilenen daha fazla erkek var. Ve bunun için her türlü güzellik ürününü kullanmayı sever. TikTok kanalınızla temel olarak büyük bir hedef gruba odaklanabilirsiniz.

Güzellik endüstrisinde alt nişler aramanızı tavsiye ederiz. Örneğin saç ürünleri, cilt ürünleri veya bakım ürünlerine odaklanabilirsiniz. Böyle bir alt nişe odaklanarak, istenen sonuçları daha iyi elde edebilirsiniz. Her durumda, videolarınızın daha iyi öne çıkması için daha az rekabetle uğraşmanız gerekir.

Spor salonu/spor

Bir diğer popüler niş ise fitness endüstrisidir. Bu niş kesinlikle son yıllarda çok popüler hale geldi.

TikTok’un önemli bir avantajı, birçok gencin üzerinde aktif olması. Ve şu anda daha kaslı ve formda bir vücut elde etmek için çalışan bir grup varsa, o da gençlerdir. Bu nedenle fitness nişi, bu kanala ve TikTok kullanıcılarına mükemmel şekilde uyan bir niştir.

Yine, tavsiye, fitness endüstrisindeki belirli bir alt nişe odaklanmaktır. Örneğin, crossfit için deli misin? Ardından crossfit hakkında kendi TikTok kanalınızı başlatın, hafif, eğlenceli ve eğlenceli videolar yayınlayın ve doğru hashtag’leri kullanın. Bu niş içinde hızlı bir şekilde daha büyük oyunculardan biri olma şansınız var.

Seyahat etmek

Bugünlerde kaç gencin dünyayı gezdiği hakkında bir fikriniz var mı? Ya da bir arkadaşınızla birkaç haftalığına yurt dışına mı çıkıyorsunuz? Bu gençlerin birçoğu TikTok’ta da bulunduğundan, seyahatle ilgili bir TikTok kanalı idealdir.

Güzel olan şey, seyahat hakkında bir TikTok kanalı ile her yöne gidebilmenizdir. Örneğin eğlenceli videolarla bavul hazırlama tüyoları verebilirsiniz. Ayrıca en ucuza nasıl tatil yapabileceğinizi anlatan videolar da çekebilirsiniz.

Elbette belirli bir destinasyona veya bölgeye de odaklanabilirsiniz. Örneğin, Asya için deli misin? Ardından Asya’da seyahat etmekle ilgili kendi TikTok kanalınızı başlatın. Böyle bir TikTok kanalı, özellikle Asya’da/içinde bir yolculuk yapmak isteyen gençler için ilgi çekicidir. Ve uzun vadede şirketler için ilgi çekici hale gelebilirsiniz.

gadget’lar

TikTok’taki en güzel nişlerden biri şüphesiz gadget’lardır. Bununla ilgili güzel olan şey, bugünlerde pek çok gadget’ın tanıtımını yapabilmenizdir. Ve gadget’lar hakkında çok eğlenceli, esprili ve benzersiz bir şekilde video ekleyebileceğinizi. Sizin de çok yaratıcı olmanız elbette önemlidir.

Bu niş içinde elbette birçok alt niş arasından seçim yapabilirsiniz. Tavsiyemiz, rakiplerin sayısını önemli ölçüde azalttığınız için bunu gerçekten yapmanızdır.

Para kazanmak/iş yapmak

Para kazanma ve iş yapma nişi, TikTok’taki en büyük nişlerden biridir.

Pek çok genç (ve tabii ki yaşlılar da) para kazanmaya, zihniyete ve girişimciliğe ilgi duyuyor. Bu nedenle, iş yapmak ve (internet üzerinden) para kazanmakla ilgili bir hesap oluşturmak iyi bir fikirdir.

Burada tanıtılacak çeşitli ürünler de var.

Uygun bir niş nasıl seçilir?

Bize göre, uygun bir niş bulmak için çeşitli yönlere bakmanız gerekir:

  • Tutkun. Yukarıdaki nişlerden birine karşı güçlü bir tutkunuz var mı? O zaman bu iyiye işaret. Bu, işinizi bildiğinizi ve hevesli olduğunuzu gösterir. Bu, TikTok’taki videolarınıza net bir şekilde yansır, böylece TikTok kullanıcılarını doğru şekilde nasıl ikna edeceğinizi bilirsiniz.
  • Rekabet. Elbette rekabete bakmak da önemlidir. Genel olarak güzellik nişine mi odaklanıyorsunuz? O zaman çok zorlanacaksın. Ancak, bu niş içinde bir alt nişe mi odaklanıyorsunuz? O zaman çok daha az rekabetle uğraşmak zorundasın. Bu, istenen sonuçlara daha hızlı ulaşmanızı sağlar.
  • Ürünler. Elbette tanıtımını yapabileceğiniz ürünlere de iyi bir göz atmalısınız. Ürünlerin katma değeri olduğunu düşünüyor musunuz? Ve sizce birçok kullanıcı bu ürünleri beğeniyor/kullanıyor mu? O zaman bu harika bir kombinasyon.

TikTok ile bağlı kuruluş pazarlaması için ipuçları

Gerekli bağlı kuruluş pazarlama nişlerinden seçim yapabileceğiniz açık olmalıdır. Tavsiyemiz sadece nişlere değil, özellikle alt nişlere odaklanın. Alt nişlerde daha iyi, daha kolay ve daha hızlı puan alabilirsiniz.

Ayrıca TikTok’ta sürekli olarak yeni videolar yayınlamanızı tavsiye ederiz. Örneğin, TikTok’ta her gün bir video yayınlayın. Kanalınız konusunda ciddi olduğunuzu TikTok’a belirtirsiniz. Videolarınız algoritma tarafından daha hızlı fark edilir, böylece gerekli izlenmeleri hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

O halde bağlı kuruluş pazarlamasıyla iki şekilde puan kazanma seçeneğiniz vardır. İlk olarak, satış ortaklığı ağlarını ve kampanyalarını basitçe kullanmak mümkündür. Bunun için üye olabilir, ardından ilgili kampanyadan ürünleri tanıtabilirsiniz.

İkincisi, doğrudan şirketlerle çalışabilirsiniz. Özellikle büyük bir TikTok kanalınız varsa şirketler için ilgi çekicisiniz. Bu firmalar sizden ürünlerinin tanıtımını yapmanızı istiyor ve sonrasında size belli bir miktar para veriliyor. Videoyu yüklediğinizde bu tutarı alacaksınız ve ardından sipariş başına küçük bir komisyon da kazanabilirsiniz. Alt satırda bu şekilde çok para kazanabilirsiniz.

Sonuç olarak, TikTok ile bağlı kuruluş pazarlaması, bağlı kuruluş pazarlaması ve etkileyici pazarlamanın bir kombinasyonudur. Şirketlerin ilgisini çekecek şekilde mümkün olduğunca büyük ve popüler bir kanal oluşturmak için elinizden gelen her şeyi yapın. Bize sorarsanız, TikTok ile bağlı kuruluş pazarlaması kesinlikle çok eğlenceli!

jacko meijaard

İnsanların internetten para kazanmasına yardımcı oluyorum. İnternette Başarı Gids.nl’de size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösteriyorum. Bu şekilde tam olarak nasıl yapılacağını biliyorsun. Ayrıca düzenli olarak harika ve süper değerli ipuçları ve teknikler paylaşıyorum, bunu hem bu web sitesinde hem de web seminerlerinde ve seminerlerde yapıyorum. İnternette nasıl (çok) para kazanabileceğinizi adım adım keşfedeceğiniz bağlı kuruluş pazarlama kursuma buradan göz atın.

About admin

Check Also

Geçici olarak para kazanmak için gittikçe daha fazla olasılık var – Seçeneklerinizin neler olduğunu buradan okuyun

Finans dünyası, geçici olarak para kazanma fırsatlarıyla doludur. İster bir iş kurmak için kredi arıyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir