Çevrimiçi ders – İnternet Başarısı Gids.nl

Giderek daha fazla öğrencinin okulda başı belaya giriyor gibi görünüyor. Öğrenme borçlarına ek olarak, Hollanda’da büyük bir öğretmen açığı var. Hatta bazı okullar haftada birkaç gün kapılarını kapatmak zorunda kalıyor. İnternetten para kazanmak istiyor ama bunu anlamlı bir şekilde mi yapmak istiyorsunuz?

Bu makalede online ders vererek para kazanın merkezi ver.

Çevrimiçi özel ders vermenin sizin için bir şey olup olmadığını bilmek ister misiniz? Yoksa faydalarını mı merak ediyorsunuz? Bu cevapları bulmak için bu makaleyi sonuna kadar okuyun.

İçindekiler

Online ders tam olarak nedir?

Özel dersten bahsettiğimizde, onu eğitimle ilişkilendiririz. Bunlar, bir öğrencinin sınıfta aldığı mevcut derslere ek olarak alabileceği ek derslerdir. Ancak fiziksel toplantılar yerine, dersler video bağlantısı aracılığıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilir. Bazı öğrencilerin aşağıdaki durumlarda özel derse ihtiyacı olabilir:

 • Öğrenme gecikmesi; örneğin devamsızlık nedeniyle
 • Mevcut müfredata ek olarak meydan okuma ihtiyacı
 • Felemenkçe dil gecikmesi
 • öğrenme güçlüğü; disleksi, DEHB veya diskalkuli gibi
 • Sınıfta konsantrasyon sorunları
 • 1’e 1 dikkat ihtiyacı; örneğin belirsizlik nedeniyle

Öğrencilerin özel ders aldığı birkaç okul var. Bunlar, fazladan bir öğretmen veya bir öğretim asistanı tarafından sağlanır. Ancak, büyük personel sıkıntısı nedeniyle, bu her zaman mümkün değildir.

Bu nedenle birçok ebeveyn okul dışında ekstra rehberlik arar. Nitelikli bir öğretmen olmanız gerekmediği için çevrimiçi ders, çevrimiçi para kazanmanın eğlenceli bir yolu olabilir.

Online ders vermenin faydaları nelerdir?

İşinizin veya eğitiminizin yanı sıra fazladan bir şeyler kazanmak için fırsatlar mı arıyorsunuz? Çevrimiçi para kazanmak inanılmaz derecede geniş bir kavramdır. Son on yılda internet etkileyici bir gelişme gösterdi, bu da olasılıkların her zamankinden daha geniş olduğu anlamına geliyor.

Çevrimiçi eğitim bu kategoriye girer. Daha fazla gelir modeli varken neden özellikle bunu seçesiniz ki? Pekala, işte aşağıdaki faydalar:

 • Evden çalışıyorsunuz: Tabii ki, ders çevrimiçi olarak veriliyorsa evden çalışmanız mantıklıdır. Ancak bunun gerçekten bir avantaj olduğunu unutmamalıyız. Seyahat süresinden ve maliyetlerinden tasarruf edersiniz.
 • Ulusal eğitim: İnternet sınır tanımıyor. Bu, birçok öğrenciye yardımcı olabileceğiniz anlamına gelir çünkü bir yere bağımlı değilsiniz.
 • Bu tatmin edici: Tatmin ve anlam mı arıyorsunuz? Çevrimiçi ders vererek, bir öğrencinin okulda daha iyi sonuçlar almasına ve daha fazla özgüven kazanmasına yardımcı olursunuz. Bu düşünce ne kadar güzel?
 • Derecesiz özel ders: Öğretmen olmadınız, ancak belirli bir okul konusunda başarılı mısınız? Özel ders vermek istiyorsanız bu bilgiyi zaten kullanabilirsiniz. Cebinizde bir öğretmenlik diploması olması gerekli değildir. Bu arada, öğretmen olmak istiyorsanız, deneyim kazanmak için harika bir fırsat. Bu şekilde, eğitiminiz ne olursa olsun, öğrenci olarak da çevrimiçi ders verebilirsiniz.

Nasıl çevrimiçi ders verebilirim?

Çevrimiçi ders vererek becerilerinizi kullanmak ister misiniz? Bunu çok iyi anlayabiliriz. Kararı verdikten sonra, başlama zamanı. Ancak deneyiminiz yoksa nereden ve nasıl başlayacağınıza karar vermek zor olabilir.

Aslında, birkaç seçeneğiniz var. Aşağıda, özel derslerinizi çevrimiçi olarak nasıl verebileceğinize ilişkin çeşitli seçenekleri tartışıyoruz. Belki burada sizin için bir şeyler vardır ve kısa vadede başlayabilirsiniz.

bir okulla iletişim kurun

Daha önce okuyabileceğiniz gibi, birçok okul personel sıkıntısı çekiyor. Bu hem ilköğretim hem de ortaöğretim için geçerlidir. Sonuç olarak, öğrenim gecikmeleri artmaya devam ediyor. Ek olarak, mevcut konu çok kolay olduğu için ekstra bir zorluğa ihtiyaç duyan öğrenciler de var elbette. Online ders vermek istiyorsanız buna cevap verebilirsiniz.

Sahip olduğunuz seçeneklerden biri, bir okulla iletişime geçmektir. Fazladan öğretmen kiralamak isteyen okullar var. Üstelik birçok okul uzaktan eğitim konusunda oldukça gelişmiş durumda bu yüzden bu konuda mutlaka iyi anlaşmalar yapabilirsiniz. Okullara başvurmak veya çevrimiçi özel ders boş pozisyonlarını takip etmek önemlidir.

Ancak, kendi yükümlülüklerinizi dikkate almanız önemlidir. Bir okulla çalışıyorsanız, özel ders oturumlarının çoğu okul saatlerinde planlanır ve bu her zaman günlük programınızla birleştirilemez.

Bir özel ders enstitüsüne katılın

Öğretmenler düzenli olarak yeni öğretmenler arıyor. Özellikle dershaneye talep arttığı için. Çevrimiçi öğretmenlik yapmanın eğlenceli bir yolunu arıyorsanız, bir özel ders enstitüsüne katılmayı düşünebilirsiniz. Öğrenci olarak çevrimiçi ders vermek isteseniz bile.

Bunun avantajı, enstitünün her şeyi halletmesi. Öğrencilerin kaydını düzenlerler ve ardından öğrencileri bir öğretmene bağlarlar. Bu genellikle okul konusuna göre yapılır. İster matematik, ister sosyal bilimler veya yaratıcı dersler vermek isteyin; neredeyse her şey mümkün.

Buna ek olarak, özel ders enstitüleri, hazırlıkta neredeyse hiç zaman kaybetmemeniz için öğretim materyallerini desteklemiştir. Sadece özel ders kurumlarının sabit oranlarla çalıştığını dikkate almalısınız. Birçok enstitü HAVO, VWO veya HBO diplomalarını tercih etmektedir.

Bir girişimci olarak başlayın

Bir girişimci olarak başlamak ve daha uzun süre çevrimiçi ders vermek ister misiniz? Ticaret Odası’na kayıt yaptırıp kayıt yaptırabilirsiniz. Son beş yılda, giderek daha fazla bağımsız özel ders uygulaması ortaya çıktı ve bugün bu sayı hala artıyor. Çevrimiçi bir iş yürütmenin size göre bir şey olup olmadığını belirleyemiyoruz.

Ancak bu, her şeyi kendiniz yapmanız gerektiği anlamına gelir. Pazarlama, yönetim, ebeveynlerle iletişim ve öğretim materyallerini düşünün. Öte yandan, bu kendi oranlarınızı belirleme imkanı sunar. Ayrıca, özel ders KDV’den muaftır.

Ancak çok çalışmaya aldırış etmiyorsanız ve işiniz için biraz çaba sarf etmeye istekliyseniz, serbest meslek sahibi olarak çevrimiçi ders vermek, dikkate alınması gereken iyi bir seçenektir. Zamanla, işiniz büyüdükçe çalışanları işe almayı bile düşünebilirsiniz.

Kime çevrimiçi ders verebilirim?

Prensip olarak, eğitim yaşa bağlı değildir. Bu, birçok yaş grubunun ekstra eğitime ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Örneğin, lise öğrencileri genellikle ev ödevlerinde, sınav planlamalarında veya belirli bir konuda yardıma ihtiyaç duyarlar.

Ancak ilkokulda çevrimiçi ders verme de daha yaygındır. Cito eğitimleri buna güzel bir örnektir. Ayrıca, anadili Felemenkçe olmayan ve bu nedenle dilde geri kalmış birçok ilkokul öğrencisi vardır. Ve hata yapmayın: yetişkin eğitiminde bile bazen ekstra yardıma ihtiyaç duyulur.

Dezavantajları var mı?

Faydalarına bakılırsa, çevrimiçi ders vermeyle ilgili her şey olumlu görünüyor. Ancak herhangi bir şeye başlamadan önce olası tuzakları hesaba katmak önemlidir. Sonuçta, hayal kırıklıklarından kaçınmak istiyorsunuz. Bu nedenle, aşağıda bir dizi (olası) dezavantajı tartışıyoruz:

 • Paraya mal olur: Çevrimiçi para kazanmak istediğiniz için, hizmetlerinizi ücretsiz olarak sunmayacaksınız. Ancak, maliyeti yüksek olabileceği için özel derse yatırım yapmamayı tercih eden birçok ebeveyn vardır.
 • Yeterli bilgi: Derecesiz öğretmenlik yapabilirsiniz, ancak bu, bilginin gereksiz olduğu anlamına gelmez. Aslında, bir öğrenciye ekstra yardım sunmak için iyi bir aileden gelmeniz gerekir. Örneğin, doğru şekilde açıkladığınızdan emin olmanız gerekir.
 • Zor buluyorsun: Daha önce okuyabileceğiniz gibi, hizmet sunan daha fazla özel ders uygulaması eklenmektedir. Yani başladığınızda, birçok kişiden birisiniz ve bu sizin aleyhinize çalışabilir.

Sonuç Özel ders vererek para kazanın

Çevrimiçi para kazanmak istiyor musunuz, ancak satış ortaklığı size göre değil mi? O zaman online ders vermeyi düşünebilirsiniz. Bu da öğrenci olarak güzel bir seçenek. Bir öğrenciyi daha iyi okul sonuçlarına yönlendirmek için bir veya daha fazla okul konusu hakkındaki bilginizi kullanabilirsiniz. Talimatları verebilir ve herhangi bir öğretim materyalini bir video bağlantısı aracılığıyla tartışabilirsiniz.

Bu yazıda avantajları, seçenekleri ve olası dezavantajları bulabildiniz. Birçok okul çevrimiçi eğitimde geliştirilmiştir, ancak bu her okulda böyle değildir. En bariz seçenek, bir özel ders kurumuna katılmak veya serbest meslek sahibi olarak çalışmaya başlamaktır.

O zamandan beri rekabetin arttığını unutmayın. Giderek daha fazla öğrenme açığı ortaya çıktıkça, özel derse olan talep arttı. Sosyal medya, hizmetlerinizi ve fiyatlarınızı sunmanın iyi bir yoludur.

jacko meijaard

İnsanların internetten para kazanmasına yardımcı oluyorum. İnternette Başarı Gids.nl’de size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösteriyorum. Bu şekilde tam olarak nasıl yapılacağını biliyorsun. Ayrıca düzenli olarak harika ve süper değerli ipuçları ve teknikler paylaşıyorum, bunu hem bu web sitesinde hem de web seminerlerinde ve seminerlerde yapıyorum. İnternette nasıl (çok) para kazanabileceğinizi adım adım keşfedeceğiniz bağlı kuruluş pazarlama kursuma buradan göz atın.

About admin

Check Also

Geçici olarak para kazanmak için gittikçe daha fazla olasılık var – Seçeneklerinizin neler olduğunu buradan okuyun

Finans dünyası, geçici olarak para kazanma fırsatlarıyla doludur. İster bir iş kurmak için kredi arıyor …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir