Bunlar yalnızca SIM aboneliğinin avantajları ve dezavantajlarıdır.

Mobil aboneliğinizi yenilemenin zamanı geldi mi yoksa sağlayıcı değiştirmek mi istiyorsunuz? Ardından, yalnızca SIM aboneliği veya bir cihaz içeren abonelik arasından seçim yapabilirsiniz. Çoğu abonelik yalnızca 1 veya 2 yıl sürdüğü için, cihazınızın daha sonra da iyi bir şekilde çalışmaya devam etme olasılığı yüksektir. Bu durumda, yalnızca bir sim’e gitmesine izin verebilirsiniz. Ancak yalnızca SIM aboneliğinin avantajları ve dezavantajları nelerdir? Bu yazıda size anlatacağız!

Yalnızca SIM aboneliğinin avantajları

Yalnızca SIM aboneliği, yalnızca kullanmak istediğiniz veri ve arama dakikaları için ödeme yapacağınız anlamına gelir. Aboneliğiniz ile bir cihaz almazsınız ve bu nedenle aylık olarak ödemeniz gerekmez. Yalnızca SIM’in en büyük avantajı, bir cihazla abonelikten daha düşük aylık maliyetlerinizin olmasıdır. Bir cihazla abonelik için, ayda en az 40 Euro ödersiniz, bu ayda 60 veya 70 Euro’ya bile çıkabilirken, yalnızca bir sim için ortalama 10 ila 20 Euro ödersiniz. Diğer bir avantaj da, yalnızca SIM aboneliğini aylık olarak her zaman iptal edebilmenizdir. Yani 1-2 sene hiç takılıp kalmıyorsunuz. Bu elbette telefonla abonelikle olur, çünkü telefonu kapatmanız gerekir. Yalnızca SIM aboneliği, örneğin daha fazla veya daha az veriye veya arama dakikasına ihtiyacınız varsa, her ay ayarlanabilir.

Yalnızca sim aboneliğinin dezavantajları

Elbette her şeyin avantajları ve dezavantajları vardır, dolayısıyla bu yalnızca sim aboneliği için de geçerlidir. İlk olarak, eski telefonunuz bozulursa, yeni bir telefonun maliyeti elbette tamamen size ait olacaktır. Ayrıca o yeni telefonun tutarını aylık ödemek yerine tek seferde ödemeniz gerekecek. Daha iyi bir cep telefonu istiyorsanız, en az 1000 Euro ödemeniz gerekeceğine güvenebilirsiniz. Yalnızca bir SIM ile, ucuz bir akıllı telefona gitmek daha iyidir. Ayrıca, yeni bir SIM kart alacağınız için, yalnızca SIM aboneliğiniz ile kullanabilmeniz için eski telefonunuzun SIM içermemesi gerekir. Mevcut telefonunuz bozulursa ve tamir edilmesi gerekirse, sağlayıcınızdan ödünç cihaz gibi ekstra bir hizmet almazsınız. Diğer bir dezavantaj, hızlı internet için bir cihazla abonelikten daha fazla ödemenizdir. Çoğu durumda, hızlı 5G ağını kullanmak için fazladan ödeme yaparsınız. Son olarak, arama paketinizin ötesine geçerseniz, SIM’inizin fiyatı yalnızca aniden çok daha yüksek olur. Yer üstü yüzme havuzunuzun yanında oturuyorsanız ve yine de interneti kullanabilmek istiyorsanız, bu bir dezavantaj olabilir!

Sonuç: Yalnızca Sim mi yoksa cihazla abonelik mi?

En iyi seçim tamamen durumunuza ve telefonunuzu nasıl kullandığınıza bağlıdır. Her iki yılda bir en yeni telefonu tercih ediyorsanız, bir cihazla abonelik seçip yeni telefon için her ay ödeme yapmanız en iyisidir. Hangi telefona sahip olduğunuz gerçekten umurunuzda değil mi ve ayda biraz daha az ödemeyi mi tercih edersiniz? O zaman sadece SIM aboneliği sizin için idealdir.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir