Bu sayede pin yaparak para kazanabilirsiniz!

Bağlı kuruluş pazarlamasıyla başlamak ister misiniz? Sık sık kendi web sitenizin olması gerektiği söylenir. Zaten sahip değilseniz, oluşturmayı seçebilirsiniz. Seçebileceğiniz başka bir seçenek de Pinterest.

Pinterest platformu aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlaması ile çevrimiçi gelir elde edebilirsiniz. Çok ilginç bir gelir modeli, çünkü bu henüz sıklıkla kullanılmıyor ve yine de Pinterest’i bağlı kuruluş pazarlamasıyla birleştirmek için pek çok fırsat var.

Bunun tam olarak nasıl çalıştığını ve neden sizin için uygun bir seçenek olabileceğini bu makalede okuyabilirsiniz.

İçindekiler

Pinterest nedir?

Pinterest bir arama motoruyla karşılaştırılabilir, ancak daha sonra görsel olarak. Bu nedenle Pinterest’in kendisi, bunların sosyal medya kapsamına girmediğini belirtir. Kendilerini gerçekten bir arama motoru olarak görüyorlar. Pinterest de böyle çalışır. Bir arama sorgusu girdiğinizde, her türlü resim görünür. Bir kullanıcı olarak, görüntüleri bir panoya kaydedebilir ve düzenleyebilirsiniz. Genellikle ilham için kullanılır. Bunu çevrimiçi bir karalama defteri veya ilan tahtası gibi düşünün. İlham verici bulduğunuz görselleri kaydediyorsunuz ve böylece güzel bir koleksiyon oluşturuyorsunuz. Pinterest’teki resimler “pin” olarak da bilinir.

Pinterest’te hesap oluşturmanın iki yolu vardır. Kişisel bir hesap oluşturmayı seçebilirsiniz, ancak aynı zamanda bir işletme hesabı başlatma seçeneği de vardır. Bir işletme hesabı ile sonunda para kazanabilirsiniz.

Affiliate pazarlamaya başlamak istiyorsanız neden Pinterest’i seçmelisiniz?

Pinterest aracılığıyla para kazanmanın bir yolu, bağlı kuruluş pazarlamasıdır. Kısacası, bağlı kuruluş pazarlaması bir çevrimiçi pazarlama şeklidir. Bir işletme hesabı sahibi olarak, Pinterest kullanıcılarını bir satış ortağı bağlantısı aracılığıyla belirli bir ürüne yönlendirebilirsiniz. Ürün, kullanıcı bağlantıya tıkladığı için mi satın alındı? Daha sonra bunun üzerinden komisyon kazanırsınız. Ne kadar komisyon kazanacağınız, ürüne ve birlikte çalıştığınız reklamverene bağlıdır. Affiliate pazarlamaya başlamak istiyorsanız Pinterest neden iyi bir seçenektir?

Zaman kazandırır

Platform olarak Pinterest’i seçmenin iyi bir seçim olmasının birçok nedeni var. Öncelikle çok hızlı ve kolay çalışıyor. Blog yazmak için zaman harcamanıza gerek yok. Pinterest’te yapmanız gereken tek şey uygun bir pin oluşturmak, bir açıklama girmek ve ortaklık bağlantısını eklemek.

Daha az dikkat dağıtıcı

Dönüşüm oranı da yüksektir. Kullanıcının yalnızca bir kez tıklaması yeterlidir ve doğrudan ürünün satın alınabileceği web sitesine yönlendirilir. Bu, kullanıcının dikkatinin daha az dağılacağı anlamına gelir. Bir blog gönderisiyle, bazen ziyaretçinin dikkati dağılabilir ve başka bir blog gönderisine tıklayabilir.

Çoğu Pinterest ziyaretçisi bir şey satın almak ister

Her 10 Pinterest kullanıcısından 9’unun satın alma yapmak istedikleri için platformu ziyaret ettiğini biliyor muydunuz? İlham genellikle Pinterest’te aranır. Ziyaretçinin dikkatini çektiğiniz ve aynı zamanda affiliate linki üzerinden ziyaretçiyi aradığı ürüne yönlendirdiğiniz an, ürünün satın alınma şansı oldukça yüksektir.

Pinterest aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlaması: Dezavantajları nelerdir?

Affiliate pazarlamaya başlamak istiyorsanız Pinterest kullanmanın dezavantajları da var mı? Bunlar kesinlikle. Dezavantajlarını sizler için sıraladık.

  • Bağlı kuruluş bağlantılarını değiştirmek mümkün değildir. URL değiştiğinde, kendiniz değiştiremezsiniz ve bu ‘ölü bağlantılar’ oluşturur.
  • Kullanıcıların doğrudan satış sitesine yönlendirilmesi müdahaleci görünebilir. Bazı insanlar bu yüzden kapanıyor.

Pinterest aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlamasına nasıl başlarsınız?

Pinterest aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlamasına başlamak ister misiniz? Geçmeniz gereken birkaç adım var.

1. Adım: Bir işletme hesabı oluşturun

Her şeyden önce, bir işletme hesabı oluşturmak önemlidir. Bu birkaç dakika içinde yapılır ve hatta kişisel bir hesaba eklemeyi seçebilirsiniz. Hesabın var mı? Önceden ayarladığınızdan emin olun. Bazı panolar oluşturun ve pimleri buraya yerleştirin. Kurulların konularını dikkate almanız önemlidir. Geniş bir izleyici kitlesini çeken konuları seçin, örneğin:

  • Düğünler
  • Kıyafetler
  • İç mekan ve bahçe
  • saç modelleri
  • kendin yap projeleri

2. Adım: Bir ortaklık programına kaydolun

Hesabınız yapılır. İkinci adım, bir ortaklık programına kaydolmaktır. Birçok şirketin kendi ortaklık programı vardır ve bunun için kaydolabilirsiniz. Pinterest hesabınızın koşulları karşılaması önemlidir. Her ortaklık programı için farklı gereksinimleri vardır.

Ayrıca bir ortaklık ağına katılmayı da seçebilirsiniz. Bir bağlı kuruluş ağını, bağlı kuruluş ortakları ve reklamverenler arasındaki bağlantı olarak görebilirsiniz. Henüz tam olarak hangi reklamverenle çalışmak istediğinizi bilmiyorsanız bu yararlı olabilir.

3. Adım: Sabitleyin!

Bir bağlı kuruluş programına veya ağa bağlı mısınız? İğne zamanı! Bir raptiye yerleştirirken, doğru ortaklık bağlantısının yerleştirildiğinden emin olun. Ürün, bir ziyaretçi tarafından bağlantı yoluyla satın alınacak mı? komisyon senin. Bir ipucu, her reklam gönderisinin açıklamasında bunun bir reklam gönderisi olduğunu belirtmektir. Bunu özellikle belirtmek zorunda değilsiniz, ancak bunu örneğin belirli bir hashtag koyarak da yapabilirsiniz. Hashtag örnekleri şunlar olabilir: #spon #partnership #ad.

Pinterest aracılığıyla bağlı kuruluş pazarlamasında nasıl başarılı olursunuz?

Ne yazık ki, bir işletme hesabı oluşturmak ve satış ortaklığı bağlantıları yerleştirmek yeterli değildir. Bu kötü bir şey değil çünkü bir günde başarılı olmuyorsunuz. Bu zaman alır ve bazen uzun bir nefes almak gerekir.

Pinterest hesabınızın başarılı olduğundan nasıl emin olabilirsiniz? Pinterest aracılığıyla çevrimiçi bir gelir elde etmek istiyorsanız, çok çeşitli çekici bir kanalınız olması önemlidir. Her pinin bir satış ortağı bağlantısı olmadığından emin olun. Bu, kullanıcılara müdahaleci görünebilir ve platformunuza geri dönme olasılıklarını azaltabilir. Bu nedenle ara sıra bir ortaklık bağlantısı ekleyin, ancak bunu çok sık yapmayın. Bu şekilde daha gerçekçi olarak karşınıza çıkarsınız ve bu, kullanıcıları daha az çabuk korkutur.

Tutarlı bir şekilde gönderi paylaşmaya devam etmeniz de önemlidir. Yeni görseller yüklemek için aylarca beklemeyin, düzenli olarak paylaşım yapın. Bu şekilde kullanıcılar hesabınızı daha hızlı ziyaret edecektir.

Çözüm

Affiliate pazarlama ile para kazanmak istiyorsanız, bunu her zaman kendi web siteniz üzerinden yapmak zorunda değilsiniz. Bunun için Pinterest kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Blog yazmayı sevmiyorsanız, bu kesinlikle sizin için iyi bir seçenek olabilir. Pinterest daha çok resimlerle ilgili olduğu için çok zaman kazandırır.

Bir bağlı kuruluş programına veya ağına katılmanız ve ardından onların gereksinimlerine ve kullanım koşullarına uymanız önemlidir. Bu koşullar bazen birbirinden farklı olabilir, bu nedenle iyi bilgilendirilmiş olduğunuzdan emin olun.

Pinterest üzerinden bağlı kuruluş pazarlaması ile para kazanmak için çok sayıda ziyaretçi çekmeniz önemlidir. Bu nedenle, güzel raptiyelere sahip çekici tahtalara sahip olduğunuzdan emin olun ve onları çok değiştirin. Ziyaretçileri korkutabileceğinden, her pin ile bir satış ortağı bağlantısı yerleştirmeyin. Tutarlı bir şekilde gönderi yayınlamak, hesabınıza giderek daha fazla ziyaretçinin çekilmesini de sağlayabilir.

Nihayetinde, elbette, yerleştirdiğiniz ortaklık bağlantısı aracılığıyla ürünü satın alan mümkün olduğunca çok ziyaretçi ile ilgilidir. Bir meydan okuma görüyor musun? Bağlı kuruluş pazarlamasıyla çevrimiçi para kazanmak istiyorsanız, Pinterest sizin için mükemmel bir seçenek olabilir.

jacko meijaard

İnsanların internetten para kazanmasına yardımcı oluyorum. İnternette Başarı Gids.nl’de size neyin işe yarayıp neyin yaramadığını gösteriyorum. Bu şekilde tam olarak nasıl yapılacağını biliyorsun. Ayrıca düzenli olarak harika ve süper değerli ipuçları ve teknikler paylaşıyorum, bunu hem bu web sitesinde hem de web seminerlerinde ve seminerlerde yapıyorum. İnternette nasıl (çok) para kazanabileceğinizi adım adım keşfedeceğiniz bağlı kuruluş pazarlama kursuma buradan göz atın.

About admin

Check Also

Geçici olarak para kazanmak için gittikçe daha fazla olasılık var – Seçeneklerinizin neler olduğunu buradan okuyun

Finans dünyası, geçici olarak para kazanma fırsatlarıyla doludur. İster bir iş kurmak için kredi arıyor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir