Bu Samsung telefonlar ve tabletler artık güncelleme almayacak

Samsung, bu ay bazı telefon ve tabletleri güncelleme listesinden kaldıracak. Bu cihazların destek süreleri sona ermiştir. Şu andan itibaren artık güncelleme alamayacaklar.

Galaxy A40: Samsung’un son kompakt orta sınıf telefonlarından biri

Artık güncelleme yok: Galaxy A40, Tab S5e ve daha fazlası

Samsung’un sürekli gelişen güncelleme politikası hakkında ne kadar sık ​​yazarsak yazalım, her zaman destek sürelerinin sonuna gelen Galaxy cihazları vardır. Geçen hafta Galaxy’nizin güncellemeleri ve yükseltmeleri ne zaman alacağına bakabileceğiniz kapsamlı bir liste yayınladığımızda, aslında bu sürenin neredeyse sonuna gelmiş olan bazı telefonlar vardı.

Galaxy A40 ve A10, Samsung tarafından 2019 baharında piyasaya sürüldü. Ve cihazlar şimdi, dört yıl sonra, destek süresinin sonunda. Geçen ay, Galaxy A50 zaten aynı kaderi yaşadı. Aynı neslin diğer cihazları için de önümüzdeki bir veya iki veya üç ay içinde aynı şeyi yazmayı umuyoruz: A20e, A70 ve A80. Ancak şimdilik, bu telefonlar hala Samsung’un resmi güncelleme listesinde yer alıyor.

Bu ay bu listeden düşen telefon sayısı bu nedenle sınırlıdır. Ancak güncelleme programlarının sonuna gelen birkaç tablet var. Galaxy Tab S5e (SM-T72x) ve Tab A 10.1’i (SM-T51x) not ediyoruz.

Hemen güvensiz değil

Şu anda belirtilen telefon veya tabletlerden birini kullanıyor musunuz? O zaman, telefonunuzun veya tabletinizin elbette hemen kullanılamaz veya güvensiz hale gelmediğini unutmayın. Galaxy A40, yakın zamanda Mart 2023 yamasıyla güncellendi. Çoğu telefon altı ayda bir yalnızca bir güncelleme alır ve hala güvenli kabul edilir. Yani A40’ın en azından gelecek sonbahara kadar hala iyi durumda olduğunu söyleyebilirsiniz.

Bu, Tab S5e ve Tab A 10.1’de biraz farklıdır. Bu tabletler, artık nispeten eski olan sırasıyla Kasım ve Aralık 2022 yamalarında çalışır. Her ikisi de onları tekrar güncel hale getirmek için bir güncelleme daha alabilir – muhtemelen almaz.

Bu genel bakış makalesinde Galaxy’niz için destek sona ererse neler yapabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir