bu Samsung Galaxy Tab S9 Ultra (+özellikler ve ayrıntılar)

Bugün Samsung Galaxy Tab S9’un Ultra varyantının ilk görüntülerini görüyoruz. Görseller, Samsung’un resmi PR kılıfından değil. Şaşırtıcı bir şekilde, yapmıyorlar.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra görüntüsü

Galaxy Tab S9 Ultra görüntüleri

Dün yazdığımız gibi, Samsung’un Temmuz ayı sonunda yeni Galaxy Tab S9 tablet serisini piyasaya sürmesi için büyük bir şans var. Tabletler daha sonra Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 ile birlikte görücüye çıkacak. resimler resmi tamamlar. En azından Tab S9 Ultra’dan.

Bir render tüccarının kolundan @OnLeaks Galaxy Tab S9 Ultra’nın görüntülerini MySmartPrice web sitesine aktardı. Gördüğümüz, beklediğiniz gibi büyük bir tablet. Bu açıdan sürprizlere çok az yer var. Tab S9 Ultra yine büyük bir 14,6 inç AMOLED ekrana sahip.

Çift ön kameraya gerekli alanı vermek için gerekli olan ‘çentiği’ yine ekranın etrafındaki dar çerçeve içinde görüyoruz. Arkada ayrıca tasarım açısından Samsung’un 2023’teki telefon tasarımına güzel bir şekilde uyan iki kamera var. Yani her iki kameranın da arkadan kendi kendine çıkıntı yapan ayrı bir merceği var – adasız.

Yine Galaxy Tab S6’dan beri bildiğimiz yuva var. Bu, standart olarak verilen S Pen kalemini barındırır.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra ön ve arka

Ve ilerisi?

Daha önce, Galaxy Tab S9’un temel modelinin önemli ölçüde daha büyük bir pile (yaklaşık 8400 mAh) sahip olacağı anlaşılmıştı. Ne yazık ki, Tab S9+ ve Tab S9 Ultra için durum böyle görünmüyor. Muhtemelen Tab S8 serisindeki öncülleriyle aynı pil kapasitesini koruyorlar: sırasıyla 10090 ve 11200 mAh.

Tab S9 serisi, Galaxy S23 serisi ile aynı Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye sahip. Bu, en azından teoride mükemmel performansı ve iyi optimizasyonu garanti eder. Muhtemelen en az 8GB RAM vardır, ancak birçok modelde 12GB da vardır.

Tab S9 Ultra bildiğimiz kadarıyla kamera alanında önemli bir değişiklik getirmiyor. Her halükarda ön tarafta yine her ikisi de 12 megapiksel çözünürlüğe sahip çift kamera görüyoruz. Üstelik hafıza kartı yuvası da yine mevcut görünüyor. Lansman sırasında, Galaxy Tab S9 (Ultra), arayüzü olarak One UI 5.1 ile Android 13’te çalışır.

Galaxy Tab S9 serisinin getirdiği önemli bir gelişme, mahfaza ile ilgili. Nihayet bu yıl IP67 veya IP68 sertifikasıyla suya dayanıklı olacak.

Fiyatlar, renkler

Muhtemelen yakında Galaxy Tab S9 Ultra’yı grafit grisi olarak satın alabileceksiniz. Samsung’un bu kez tableti birden fazla renkte piyasaya sürüp sürmeyeceği bilinmiyor – ancak şansın küçük olduğunu tahmin ediyoruz.

Tab S9 Ultra’nın Tab S8 Ultra’dan daha ucuz olma şansı da küçük. Aksine, tam tersi: Samsung’un bu yıl piyasaya sürdüğü tüm telefonlarda olduğu gibi, yeni nesil muhtemelen biraz daha pahalı olacak. Bu nedenle, Tab S9 Ultra için 1149 €’dan daha fazlasını sayın – ancak hemen 256 GB depolama alanı elde edebilirsiniz.

Galaxy Tab S9’un (Ultra) lansmanı büyük olasılıkla 26 Temmuz’da veya ona yakın bir tarihte olacak – piyasaya çıkış ise Ağustos başında yapılacak.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir