Bu özellikler yakında Samsung Galaxy Watch’ınıza gelecek

Güney Kore’de Samsung, yeni One UI Watch 5 arayüzünü duyurdu. Bu, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 5 serisine bir dizi yeni özellik getiriyor.

Samsung Watch 4 ve 5, yeni özelliklerle One UI Watch 5 güncellemesini alıyor

Samsung One UI Watch 5: yeni özellikler

Samsung, beklenenden biraz daha önce, anavatanı Güney Kore’de bu sabah One UI Watch kullanıcı arayüzünün yeni sürümü olan 5.0’ı duyurdu. Bu, bu baharda Wear OS üzerinde çalışan modellere, yani Watch 4 ve 5 serisine gelecek. Gemide üç yeni ve geliştirilmiş işlev var.

ile daha iyi uyuyun Insights kullanıcı arayüzünü sürükleyin

Elbette, uyku düzeninizi Galaxy Watch Active’inizle uzun süredir takip edebiliyorsunuz. Ancak One UI Watch arayüzünün 5. sürümünden itibaren bu işlev önemli ölçüde genişletilecektir. yenisi geliyor Insights kullanıcı arayüzünü sürükleyin bu daha iyi uyku alışkanlıkları öğrenmenize yardımcı olabilir. Bu nedenle işlev yalnızca uykunuzu takip etmekle kalmaz, aynı zamanda uykunuzu nasıl iyileştireceğinize dair ipuçları da verir. ‘Uyumadan önceki saatlerde kahve içmeyin’, Samsung’un kendisinin örnek olarak verdiği ipuçlarından biridir. Ve “Uykudan kaçının” (hayır!).

Daha kişiselleştirilmiş fitness seçenekleri

Elbette, tüm fitness takipçisi işlevi zaten her Galaxy Watch Active’in en önemli özelliklerinden biridir. Arayüzün yeni sürümüyle Samsung, Galaxy Watch 4 ve 5 serisine daha da kişiselleştirilmiş egzersiz seçenekleri getirmek istiyor.

Bu şekilde, kişiselleştirilmiş kalp atış hızı bölgelerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Şimdiye kadar kullanıldı Samsung Sağlık genel bölgelerin bir listesi, ancak güncellemeden sonra bunlar kendi durumunuza, yaşınıza vb. göre ayarlanabilir. Ayrıca saatiniz, egzersiz yaparken istediğiniz bölgede kalmanıza yardımcı olan bildirimleri de aktif olarak sunar.

Galaxy Watch 5 Pro, GPX yollarının kullanımını zaten desteklemektedir. Bu işlev, örneğin yürürken ve koşarken konumunuzu kontrol etmeyi kolaylaştıracak şekilde One UI Watch 5’ten geliştirilecektir.

Emniyet

Ve sonra, One UI Watch 5’te daha da geliştirilmesi gereken Galaxy Watch kullanıcısının güvenliği var. Bu, saatinizden bir acil durum numarasını aramayı kolaylaştırmalıdır. Ek olarak, kişisel sağlık bilgileri acil bir durumda kullanılabilir hale getirilebilir. Örneğin, alerjiler, tıbbi durum veya ilaçlarla ilgili veriler. Elbette, bu işlevleri kullanmak istiyorsanız, tüm bu bilgileri önce kendiniz girmelisiniz.

Güncellemeyi kim ve ne zaman alır?

One UI Watch 5 güncellemesi, Wear OS işletim sisteminde çalışan tüm Galaxy saatlerine geliyor. Bunlar:

  • galaksi izle 4
  • Galaksi İzle 4 Klasik
  • galaksi izle 5
  • Galaksi İzle 5 Pro

Yaz aylarında çıkması beklenen Galaxy Watch 6, muhtemelen doğrudan Wear OS’nin yeni bir sürümünü temel alan yeni yazılım üzerinde çalışacak.

Bu ayrıca, Watch 4/5’inizde yükseltmeyi ne zaman bekleyebileceğiniz konusunda bize bir fikir verir. Çünkü Samsung’un kendisi belirli bir tarihten bahsetmese de yeni One UI Watch sürümünün, Watch 6’nın lansmanından kısa bir süre sonra önceki modellere geleceği anlaşılıyor. Örneğin geçen yıl, Watch 4, Watch 5’in piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra Eylül ayı başlarında One UI Watch 4.5 güncellemesini aldı. Bu yıl işlerin çok farklı olmasını beklemiyoruz.

About admin

Check Also

Tatil paranız için en iyi Samsung teklifleri

Yeni Samsung Galaxy telefonunuz veya Buds’ınız için rekabetçi bir teklif mi arıyorsunuz? Ardından, her türlü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir