Bu ipuçlarıyla zor alanınızı döşeyebilirsiniz.

Bir evi dekore etmek elbette çok eğlencelidir. Mükemmel yaşam ortamınızı yaratmak için yaratıcılığınızın burada çılgına dönmesine izin verebilirsiniz. Ancak, bazı odaların döşenmesi diğerlerinden biraz daha kolaydır. Örneğin, küçük alanlar veya çok dar kesitli alanlar düşünün. Ancak merak etmeyin, bu alanlardan da kesinlikle hayalinizdeki evi yapabilirsiniz. Zor bir alanı en iyi şekilde nasıl döşeyebileceğinizi merak ediyor musunuz? O halde bu makaleyi okumaya devam edin.

Doğru mobilyayı seçin

Öncelikle doğru mobilyayı seçmek elbette önemlidir. Elinizin altında küçük bir alanınız olduğunda, depolama alanı sorun olabilir. Burada kullanışlı bir çözüm, farklı işlevleri yerine getirebilecek mobilyalara yönelmek olabilir. Örneğin, altında saklama alanı olan bir yatak veya çekmeceli bir yemek masası düşünün. Depolama alanına ek olarak, hacimli mobilyaları veya sığacak mobilyaları yerleştirmek de göz korkutucu bir görev olabilir. Örneğin, modüler bir kanepe gibi esnek mobilyalara bakın. Modüler kanepe ile parçalar birbirinden ayrı olduğu için odaya ayrı ayrı yerleştirebilirsiniz. Bu sayede koltukları alana göre birbirinden ayrı düzenleyerek her şeyin tam oturmasını sağlayabilirsiniz.

Açık renkler

Renklerin bir alanı nasıl deneyimlediğiniz üzerinde de büyük etkisi vardır. Küçük bir alanı döşemeniz gerektiğinde, örneğin açık renklere yönelmek akıllıca olacaktır. Bu şekilde bir boşluk ve ışık hissi yaratırsınız. Açık renkli duvarlar, hafif bir zemin ve çok koyu olmayan mobilyalarla küçük bir odayı çok daha az kalabalık ve sıkışık hissettirebilirsiniz.

Yükseklikten yararlanın

Genişlik ve uzunluk olarak sınırlı bir alanla uğraşırken, yüksekliği kullanmak her zaman yararlıdır. Örneğin, fazladan depolama alanı yaratmak için rafları veya dolapları tavana kadar yerleştirin. Ayrıca odanın daha yüksek görünmesi için duvarda yüksek dekoratif vurgular asabilirsiniz.

Rahatlama

İyi aydınlatma, bir odanın hissiyatında büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, odada çok az doğal ışık varsa, sıcak ve rahat hissettiren aydınlatmayı seçebilirsiniz. Alanın daha açık görünmesi için evin tüm köşelerinin iyi aydınlatıldığından emin olun.

minimalist dekorasyon

Zor bir alanı dekore ederken aşırıya kaçmamak önemlidir. Çok meşgul bir iç mekan, odayı daha da küçük gösterecektir. Örneğin, minimalist dekorasyon odayı sakin ve düzenli tutmaya yardımcı olabilir. Örneğin birkaç küçük süs eşyası yerine çarpıcı bir sanat eseri tercih edebilirsiniz.

Küçük bir alanı döşemek zor olabilir, ama olması gerekmiyor! Örneğin, dekoratif bir parça ve aynı zamanda bir şeyler saklamak için bir yer olarak hizmet eden güzel bir büfe seçin. Açık renkler için devam edin, odanın yüksekliğini kullanın, yeterli ışık olduğundan emin olun ve odayı çok kalabalık yapmayın.

About admin

Check Also

Modern bir ısı pompasıyla sürdürülebilir yaşam

Çevrimiçi ısı pompaları satın almak, son yıllarda Hollandalı haneler arasında giderek daha popüler hale geldi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir